در آستانه سفر به مسکو؛

نارندرا مودی: روسیه دوست ارزشمند هند باقی می ماند

سیاسی

نخست وزیر هند ابراز امیدواری کرد که سفرش به روسیه دستاوردهای مثبتی را در زمینه عقد قراردادهای تجاری و دفاعی جدید به دنبال داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیا تودی، «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در آستانه سفر دو روزه خود به روسیه که از امروز چهارشنبه آغاز می شود، گفت: من درباره نتایج این سفر که برای اولین بار پس از تشکیل دولت اتفاق می افتد، بسیار خوشبین هستم.

وی افزود: تاریخ شاهد تحکیم روابط دهلی – مسکو در طول دهه های گذشته بوده است و روسیه همواره یکی از ارزشمندترین دوستان هند باقی می ماند.

وی گسترش همکاری بین دو کشور در زمینه های اقتصاد، انرژی، علم و فناوری و حوزه های امنیتی را از مهمترین اهداف سفر خود عنوان کرده و اظهار امیدواری کرد که تحکیم روابط تجاری دهلی – مسکو نه تنها به نفع دو ملت بلکه به نفع همه جهان خواهد بود.

مودی علاوه بر مذاکرات گسترده با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری سوریه از دیدار با تجار روسی برای تشویق آنها به سرمایه گذاری هر چه بیشتر در هند سخن گفت.

از سوی دیگر به گفته «سوپرامانیام جیشانکار» قائم مقام وزیر امور خارجه هند، از آنجایی که روسیه یکی از اصلی ترین شرکای هند در زمینه های نظامی و راهبردی است، انتظار می رود که بهبود روابط دو کشور در مسائل دفاعی و هسته ای نیز از محورهای مورد مذاکره بین مودی و پوتین باشد.

کد N1077759