فرماندار تهران خبر داد:

تشکیل هیات‌های اجرایی انتخابات اقلیت‌های دینی در تهران و اصفهان

سیاسی

فرماندار تهران با اشاره به اینکه هیات‌های اجرایی چهار اقلیت در فرمانداری تهران تشکیل شده است، گفت: هیات اجرایی ارامنه جنوب در اصفهان تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی فرهادی صبح امروز با حضور در جمع خبرنگاران در فرمانداری تهران، به آخرین آمار ثبت‌نام‌های حوزه تهران در دو انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: تا این لحظه در حوزه تهران 113 نفر برای خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده‌اند؛ همچنین در حوزه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نیز 832 نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: تعداد مراجعین امروز فرمانداری تهران 99 نفر بوده که آمار بالایی محسوب می‌شود؛ البته روند ثبت‌نام‌ها به خوبی در حال انجام است.

فرماندار تهران با اشاره به انتخاب هیات‌های اجرایی چهار اقلیت دینی در پایان روز گذشته، افزود: 120 نفر از معتمدین اقلیت‌های دینی در جلساتی که دیروز برگزار شد، دعوت شدند و از بین آنها هیات‌های اجرایی انتخابات برای اقلیت‌های ارامنه شمال، آشوریان، کلیمیان و زرتشتیان تشکیل شد.

فرهادی افزود: هیات‌ اجرایی ارامنه جنوب هم در اصفهان تشکیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا این لحظه هیچ شکایتی از روند ثبت‌نام داوطلبان صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: اگر تعداد مراجعین دو برابر هم شود، سیستم نرم‌افزاری ثبت‌نام داوطلبان بدون مشکل عمل خواهد کرد و ثبت‌نام را بدون کوچکترین مشکلی پیش خواهد برد.

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه تمدیدی برای ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری وجود نخواهد داشت، تا پایان ساعت 17 بعدازظهر ثبت‌نام‌ها انجام خواهد شد اما زمان ثبت‌نام، تمدید نمی‌شود.

 

کد N1077758