مشاور اسد: اسرائیل با ترور "قنطار" نمی‌تواند مقاومت را نابود کند

سوريه

مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد ضمن تاکید بر اینکه اسرائیل با ترور سمیر قنطار نمی‌تواند مقاومت را نابود کند، گفت: سیاست اسرائیل در طول سال‌ها بر پایه ترور بوده است و این ترورها هیچ تفاوتی با اقدامات گروه‌های تروریستی در سوریه، عراق یا اماکن دیگر ندارد.

مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد ضمن تاکید بر اینکه اسرائیل با ترور سمیر قنطار نمی‌تواند مقاومت را نابود کند، گفت: سیاست اسرائیل در طول سال‌ها بر پایه ترور بوده است و این ترورها هیچ تفاوتی با اقدامات گروه‌های تروریستی در سوریه، عراق یا اماکن دیگر ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: تصویب قطعنامه 2254 در شورای امنیت درباره دادن حق به مردم سوریه برای تعیین سرنوشت بسیار با اهمیت است. در واقع شکست غرب و پایداری مردم و ارتش سوریه منجر به صدور دو قطعنامه اخیر درباره این کشور شد.

شعبان برگزاری مذاکرات صلح سوریه در زمان تعیین شده را با توجه به روند تلاش‌ها برای تعیین هیات مخالفان بعید دانست و گفت: دولت سوریه در مذاکرات به همان اندازه جدی و قوی خواهد بود که مردم و ارتش سوریه در میدان جدی و قوی هستند. دولت سوریه هرگز چیزی را که به حاکمیت و کرامتش لطمه بزند نخواهد پذیرفت.

وی افزود: یک پیروز صد در صدی وجود نخواهد داشت اما در هر حال نمی‌توان از خطوط قرمز عبور کرد. از جمله این خطوط قرمز تمامیت ارضی سوریه و مردم این کشور است.

شعبان تاکید کرد: لغو تحریم‌های اقتصادی علیه سوریه بخشی از هرگونه راهکار برای حل و فصل بحران در آینده خواهد بود. هدف ما چه در میدان و چه در مذاکرات سیاسی یک چیز است و آن بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه است. برقراری آتش‌بس پس از مبارزه با تروریسم ممکن است.

وی ضمن تاکید بر اینکه نشست نیویورک عربستان را در موضع "بغرنجی" قرار داده است، تحولات اخیر درباره سوریه را به دلیل عقب نشینی غرب و شکستش دانست.

شعبان تاکید کرد: دولت کنونی ترکیه بلا و مشکلات زیادی را برای آنکارا و مردم این کشور به همراه خواهد داشت و آینده این دولت روشن نیست.

وی پیش بینی کرد که نقش و جایگاه ترکیه و عربستان در منطقه از هم فروبپاشد و از بین برود.

شعبان درباره ائتلاف سوریه و روسیه نیز گفت: مسکو هم پیمان ، دوست و منشأ اعتماد ماست. نقش روسیه در سوریه و نزدیکی مسکو با کشورهای منطقه بخشی از استراتژی هوشمند روسیه است که مثمرثمر خواهد بود.

وی موضع مثبت خود را در قبال ائتلاف روسیه، سوریه و ایران اعلام و آن را یک "ائتلاف واقعی" دانست.

شعبان به هماهنگی چهارجانبه و ایجاد اتاق تبادل اطلاعات برای مبارزه با تروریسم میان روسیه، ایران، سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: اگر عراق قادر به رفتن در این مسیر بود باید توافق نامه چهارجانبه را اجرا می‌کرد.

وی درباره ترور شهید سمیر قنطار، از فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان در سوریه گفت: اسرائیل هرگز با ترور قنطار نمی‌تواند مقاومت را ترور کند. قنطار از مرزهای جغرافیایی عبور کرد. وی شهید راه حفاظت از ماهیت عربی محسوب می‌شود چراکه از فلسطین به لبنان و از آنجا به سوریه ملحق شد.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تبدیل الگوی قنطار به یک مکتب، گفت: سیاست اسرائیل در طول سال‌ها بر پایه ترور بوده است. این ترورها هیچ تفاوتی با اقدامات گروه‌های تروریستی در سوریه، عراق یا اماکن دیگر ندارد. مقاومت به رغم همه این اتفاقات ادامه خواهد داشت و خون شهدا تنها بر پویایی مقاومت خواهد افزود.

انتهای پیام

کد N1077741