فولادگر مطرح کرد،

گرایشات تندروانه عامل نپیوستن رهروان ولایت به ائتلاف اصولگرایان

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر لزوم اتحاد و ائتلاف اصولگرایان در انتخابات پیش رو تأکید کرد و گفت که اصولگرایان این تجربه را از انتخابات‌های گذشته به دست آوردند.

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی بر لزوم اتحاد و ائتلاف اصولگرایان در انتخابات پیش رو تأکید کرد و گفت که اصولگرایان این تجربه را از انتخابات‌های گذشته به دست آوردند.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: ما به اتحاد اصولگرایان امیدواریم و این موضوع را دنبال می‌کنیم؛ ولو اینکه این یک ائتلاف صددرصدی نباشد زیرا ائتلاف 80،90 درصدی هم بهتر از عدم ائتلاف است.

وی با بیان اینکه ائتلاف به معنی یافتن نقاط مشترک است، تصریح کرد: مثلا در ائتلاف اصولگرایان ممکن است گرایشات تندروانه‌ای وجود داشته باشد و شاید به همین دلیل فراکسیون رهروان ولایت از حضور در این ائتلاف خودداری می‌کند، زیرا معتقد است باید مشی اعتدالی را در اصولگرایی دنبال کرد؛ در حالی که در ائتلاف شاید جریانی باشد که به تعبیر اینها مشی تندتری دارد. این در حالی است که فراکسیون رهروان ولایت بر اساس نقطه مشترک احزاب که ریاست علی لاریجانی در مجلس بود و به عنوان یک دیدگاه معتدل در جریان اصولگرایی شکل گرفت و حالت ائتلاف دارد.

فولادگر ادامه داد: فراکسیون رهروان ولایت شامل سلایق مختلف اصولگرایی از اصولگرایان سنتی و معتدل و معتقد به مبانی اصولگرایی تا افراد مستقل و بعضاً گرایشات حامی دولت است و سلایقی که در آنجا جمع شده ممکن است اختلافاتی داشته باشند همانطور که در انتخابات 92 اصولگرایان چند کاندیدا داشتند و به دلیل اینکه ائتلاف نکردند شکست خوردند. بنابراین با نقاط مشترک می‌توان ائتلاف کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: مثلاً در تهران و با لیست 30 نفره نمایندگان این ظرفیت وجود دارد که همه سلایق در لیست حضور داشته باشند. برای استان‌ها هم که قرار نیست ائتلاف به شکل مستقیم وارد شود مگر در موارد حکمیت در قبال اختلافات.

فولادگر با اشاره به دعوت از لاریجانی و برخی چهره‌های دیگر سیاسی برای پیوستن به ائتلاف اصولگرایان، اظهار کرد: این ظرفیت وجود دارد که این شخصیت‌های حقیقی در شورای اصولگرایی حضور یابند.

انتهای پیام

کد N1077698