همکاری علیه تروریسم؛ محور دیدار نخست وزیران تونس و لیبی

نخست وزیر تونس و همتای لیبیایی‌اش در جریان دیداری در تونس در مورد لزوم تقویت همکاری‌ها برای مبارزه با تروریسم به توافق رسیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، فایز السراج، نخست وزیر مکلف لیبی پس از دیدار با الحبیب الصید، نخست وزیر تونس گفت که در این دیدار با همتای لیبیایی‌اش درباره لزوم فعال‌سازی مجدد خطوط هوایی دو کشور برای تسهیل جابه‌جایی‌ها به توافق رسیده است.

در این دیدار دو طرف درباره شرایط اتباع لیبیایی که در تونس به سر می‌برند گفتگو کردند.

نخست وزیر لیبی نیز این دیدار را "بسیار مثبت" ارزیابی کرد و گفت: در دیدارمان مسایل مختلفی را بررسی کردیم که از جمله آنها می‌توان به شرایط اتباع لیبیایی، اتخاذ اقداماتی برای حل مشکلات آنها و نیز فعال‌سازی دوباره خطوط هوایی دو کشور اشاره کرد.

مقامات تونسی نگران هستند که به دنبال بحران سیاسی و امنیتی لیبی، افراطی‌ها در میان صدها هزار مسافر لیبیایی وارد این کشور شوند.

کمی قبل در ماه دسامبر جاری تونس اعلام کرد که فرودگاه بین المللی "قرطاج" را به روی تمامی پروازها از لیبی بسته است و این پروازها تنها در فرودگاه "صفاقس" انجام می‌شود.

تونس درحالی این تصمیم را اتخاذ کرد که به دنبال حمله به اتوبوس گارد امنیتی رئیس جمهور،‌ مرزهای زمینی خود با لیبی را به مدت 15 روز بست.

انتهای پیام

کد N1077499