حاشیه های مهر از ششمین روز ثبت نام؛

شوخی کواکبیان با لاریجانی/ شوی تبلیغاتی صادق خرازی

سیاسی

چهارمین روز ثبت نام انتخابات مجلس با کاندیداتوری ۳۹۱۰ داوطلب و ششمین روز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان با کاندیداتوری ۴۷۴ داوطلب به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، ششمین روز ثبت نام خبرگان و چهارمین روز ثبت نام مجلس در حالی آغاز شد که در همان ساعات اولیه صبح حضور چشمگیر داوطلبان در محل ستاد انخابات مشاهده می شد.

ثبت نام وزیران احمدی نژاد

این بار وزیران احمدی نژاد محمد حسینی وزیر ارشاد، محمد عباسی وزیر ورزش بودند که به عنوان چهره های نام آشنا در دقایق اولیه صبح به ستاد انتخابات آمدند و نامزد شدند. البته محمد حسن طریقت منفرد وزیر بهداشت و پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت های نهم و دهم هم امروز با حضور در وزارت کشور ثبت نام کردند.

ثبت نام تمام اعضای یک حزب اصلاح طلب

حوالی ساعت 10 صبح بود که صبح صادق خرازی به همراه دبیرکل و برخی اعضای شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در محل ستاد انتخابات در وزارت کشور حضور یافت. وی که با سوالت متعدد خبرنگاران مبنی براینکه از کدام حوزه انتخابیه برای مجلس شورای اسلامی کاندیدا می شوید؟ گفت: «فعلا معلوم نیست اما برای شما یک سورپرایز داریم».

خرازی که به سمت محل تحویل مدارک رفت مشخص شد که برای انتخابات ثبت نام نکرده است و فقط مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان مدارک خود را برای ثبت نام در انتخابات ارائه کردند.

بعد از طی شدن مراحل ثبت نام اعضای حزب ندا صادق خرازی به سمت سالن محل استقرار خبرنگاران آمد و قصد مصاحبه داشت که با ممانعت حراست و مسئولین روابط عمومی روبرو شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی برا اینکه آیا در نهایت داوطلب انتخابات خواهد شد یا خیر، به پاسخ هایی ضد و نقیض بسنده می‌کرد و میگفت: «هنوز تصمیم نگرفتم، معلوم نیست، شاید از تهران شاید از قم کاندیدا شوم و تا جمعه وقت دارم و ممکن است اقدام به ثبت نام کنم».

سوپرایز خرازی برای رسانه ها!

اما سوپرایز خرازی برای رسانه های چه بود؟ او گفت که «امروز برای اولین بار در تاریخ برخی ارکان و اعضای شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان به همراه مسئولین شعب در شهرستان ها بطور همزمان در سراسر کشور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام می‌کنند و بنده هم تصمیم گرفتم ایشان را برای نام نویسی همراهی کنم»!

ثبت نام دسته جمعی زنان اصلاحات

امروز فعالان اصلاحات زن از نماینده مجلس ششم گرفته تا چهره های حزبی در انتخابات مجلس ثبت نام کردند که از میان آنها می توان به اشرف بروجردی، فاطمه راکعی، زهرا شجاعی، آذر منصوری، سیما شکوری راد، فاطمه داداشیان، الهام ملک زاده، افسانه اقبال نیا و فهمیه فهیمی که بخشدار فیروزکوه در دولت اصلاحات بوده است، اشاره کرد.

گعده های داوطلبان

امروز تعداد ثبت نام کنندگان به قدری بود زیاد بود که روند ثبت نام حدود ۳ تا ۴ ساعت طول می کشید و هر قسمت ستاد انتخابات مملو از کاندیداها شده بود بطوریکه تعدادی از آنان در نمازخانه ستاد هم نشسته بودند.

داوطلبان خانم که امروز حضورشان بسیار پررنگ بود با یکدیگر دوست شده بودند و در گعده های سه چهار نفره با یکدیگر گپ و گفت می کردند.

صف انتظار برای نطق انتخاباتی در جمع خبرنگاران

اما صف انتظار فقط به صف ثبت نام ختم نمی شود و کاندیداها برای صحبت کردن میان خبرنگاران هم باید در صف می نشستند. عارف، کواکبیان، غفوری فرد، مهرعلی زاده و در نهایت پرویز کاظمی به نوبت و پشت سر هم در سالن محل استقرار خبرنگاران نطق انتخاباتی کردند.

حوالی ظهر بود که عارف به همراه همسرش برای ثبت نام انتخابات مجلس به وزارت آمد. وی پس از ثبت نام در سالن محل استقرار خبرنگاران حضور یافت و سخنرانی اش با گرفتن عکس یادگاری با همسر، دختر و پسرش و فاطمه راکعی که او را در ثبت نام همراهی کرده بودند، تمام شد.

از ۲۰۰ صندلی بهارستان کمتر کوتاه نمی آییم!

بعد از عارف کواکبیان پشت تریبون رفت و گفت «پرچم دار طیف اصلاحات در مجلس خواهیم بود». کواکبیان در جمع خبرنگاران گفت که «در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و با یک لیست واحد برای کسب تمام کرسی های مجلس وارد انتخابات می شویم». وی از خیز جریان اصلاحات برای کسب تمام کرسی های مجلس خبر داد و گفت: «البته با آقای لاریجانی شوخی کردم و گفتم حاضریم از ۲۹۰ کرسی مجلس ۹۰ تا به شما اصولگرایان بدهیم اما از ۲۰۰ کرسی کمتر کوتاه نمی آییم.»

کواکبیان که داشت در مورد شان مجلس هم صحبت می کرد سخن خود را برای سخنرانی نفر بعدی که غفوری فرد بود کوتاه کرد. نوبت به رئیس خانه احزاب رسید. وی ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح گفت: حضرت عیسی پیامبر صلح و دوستی بود و امیدواریم پیروان حضرت مسیح نیز برای گسترش صلح و دوستی تلاش کنند. بعد از غفوری فرد، مهرعلی زاده و سپس پرویز کاظمی هم پشت ترویبون رفتند. البته خبرنگاران که امروز حسابی سرشان شلوغ بود وقتی برای شنیدن صحبت های این کاندیداها نداشتند.

تا پایان ششمین روز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان ۴۷۴ داوطلب و تا پایان چهارمین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی ۳۹۱۰ داوطلب ثبت نام کردند.

فردا آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری و پنجمین روز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری است.

 

کد N1077097