آخرین آمار انتخاباتی به نقل از فرهادی:

669 نفر برای انتخابات مجلس و 102 نفر برای انتخابات خبرگان در تهران ثبت‌نام کرده‌اند

انتخابات,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

فرماندار تهران اعلام کرد که تا کنون 669 نفر برای انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی و 102 نفر برای انتخابات مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، عیسی فرهادی در پایان مهلت قانونی امروز (سه شنبه) ثبت‌نام کاندیداهای دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی در فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران گفت:‌ یک روز مانده به مهلت قانونی ثبت‌نام برای مجلس خبرگان، تاکنون در حوزه تهران ثبت‌نام 102 نفر تکمیل شده است و فردا آخرین روز ثبت‌نام داوطلبین حضور در مجلس خبرگان می‌باشد.

وی ادامه داد: برای حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه تهران، ری ،‌اسلام شهر و شمیرانات ، پردیس نیز تا کنون669 نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ثبت‌نام 476 نفر کامل شده و رسید ثبت‌نام دریافت کرده‌اند.

فرماندار تهران خاطر نشان کرد: از مجموع 476 ثبت‌نام تکمیل شده ، 408 نفر مرد و 68 نفر زن هستند که تحصیلات این افراد 97 دکترا ، 358 فوق لیسانس، 20 لیسانس ، یک حوزوی و یک فوق دیپلم می‌باشد.

فرهادی یادآور شد: امروز همچنین فرمانداری تهران میزبان چهار هیأت اجرایی اقلیت های دینی بود .

وی در ادامه توضیح داد : ما در مجلس پنج نماینده اقلیت دینی داریم که حوزه برگزاری انتخابات چهار اقلیت ارامنه شمال،‌زرتشتیان، آشوریان و کلیمیان در تهران است و انتخابات توسط همین هیأت های اجرایی انجام می گیرد. در عین حال حوزه برگزاری انتخابات ارامنه جنوب نیز اصفهان است.

فرماندار تهران با بیان اینکه تاکنون آماری از تخلف انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام نداشته ایم تاکید کرد:‌ظرفیت کاربران بیشتری برای ثبت‌نام کاندیداها داریم و طی روزهای آینده که پیش بینی می‌شود مراجعه کنندگان افزایش یابد، کاربران و طبقات دیگری در فرمانداری پیش بینی شده است.

فرهادی در خصوص روند بررسی صلاحیت ها نیز گفت: مدارک کسانی که ثبت نامشان در هر روز تکمیل می‌شود آخر هر شب به شورای نگهبان سازمان ثبت و احوال،‌دستگاه قضایی و نیروی انتظامی ارسال می‌شود، بنابراین بررسی صلاحیت ها همزمان با ثبت‌نام انجام می گیرد.

انتهای پیام

کد N1077049