رییس کل دادگستری لرستان:

کاندیدایی که قانون‌شکنی می‎کند، نمی‎تواند مصوب و مجری قانون باشد

رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: فقر و مشکلات خاص اقتصادی باعث بروز مشکلات عدیده‎ای در کشور شده است.

رییس کل دادگستری استان لرستان گفت: فقر و مشکلات خاص اقتصادی باعث بروز مشکلات عدیده‎ای در کشور شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، جعفر بدری اظهار کرد: مسئولیت قضا بسیار سنگین است و به تنهایی نمی‎توان انتظار داشت صرفا دستگاه قضایی عدالت را محقق کند، لیکن بر اساس آموزه‎های دینی وظیفه عمومی همه آحاد جامعه است، اما این مهم به دستگاه‎های قضایی و انتظامی تفویض اختیار شده است.

وی اظهار کرد: یکی از اهداف تشکیل حکومت‎ها بسط و استقرار رفاه، امنیت و عدالت است و دولت‎ها در این خصوص تشکیل و بقاء می‎یابند. امنیت خوب امروز حاصل مجاهدت سربازان و دلاورمردانی است که شاید در منظر مردم نباشند.

رئیس شورای قضایی استان لرستان تصریح کرد: متاسفانه برخی سوء مدیریت‎ها، اختلافات جناحی، عدم همکاری بین برخی نهادها، بحث‎های سیاسی آن‎چنانی و سوء برداشت‎ها و رأی به تفسیر کردن‎ها و... باعث شده قدری وضعیت ثبات مدیریت اداری مختل شود. امروزه در کشور ما با توجه به منویات راهگشای مقام معظم رهبری باید اتحاد خوبی بین همه مسئولان و نهادها حاکم شود تا دشمنان به خود اجازه ندهند هجمه رفتار مغرضانه خود را بر مردم کشورمان وارد کنند.

بدری اضافه کرد: امروزه فقر و مشکلات خاص اقتصادی باعث بروز مشکلات عدیده ای در کشور شده است، مدیریت اقتصاد در بخش‎های کشاورزی، صنعت و خدمات باید در جهت اقتصاد مقاومتی باشد. اقتصاد مقاومتی نیازمند روندی فراگیر است و هنوز چرخ‎های اقتصاد مقاومتی به حرکت در نیامده است. همت تمامی مسئولین در حوزه مدیریت سازمانی دستگاه خود باعث روند اقتصادی، رفاه، امنیت و عدالت خواهد شد.

وی با اشاره به روند حبس‎زدایی در دستگاه قضایی، بیان کرد: امروزه دیگر مجازات زندان در کاهش جرم آن‎چنان که باید قابلیت ندارد و به صرف مجازات، جرم از بین نمی‎رود؛ لیکن اغماض در برخورد با جرایم معنایی ندارد. پیشگیری مهم‎ترین راهکار کاهش جرایم است و با استفاده درست از این روش می‎توان جرایم را کنترل کرد. با وجود جرایم متنوع و متعدد در سطح جامعه لیکن به صرف زندانی کردن نمی‎توان گفت دیگر جرم ریشه کن می‎شود، باید تدابیر خاص و عملی را در جهت پیشگیری از کاهش جرایم اتخاذ کنیم و مهمترین ابزار در خصوص پیشگیری از وقوع جرایم رسانه‎ها هستند.

رئیس کل دادگستری تاکید کرد: بالاترین پشتوانه ملت و به‎خصوص دستگاه قضایی اعتماد عمومی مردم است. احقاق حق و اجرای عدالت و ایجاد امنیت و رفاه در سطح مطلوب، حق همه مردم ایران است. مردم شریف ایران شایسته بهترین‎ها هستند و مدیران باید در جهت رفاه ایرانیان عمل کنند. ایرانیان مردم غیرتمندی هستند که با وجود ناملایمات اقتصادی و تحریم‎های گوناگون دشمنان لیکن پای نظام منتخب خود ایستاده‎اند بنابراین خدمت به اینچنین مردمی عین عبادت است.

بدری با تذکراتی در خصوص وعده‎های کاندیداها، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه انتخابات یک امر مهم است لیکن با وجود وعده‎ها و رابطه بازی برخی کاندیداها و اطرافیان‌شان مردم باید دقت در انتخاب نماینده اصلح را ملحوظ و ملاک‎های نماینده اصلح را با کاندیداها محک بزنند. کاندیدایی که قانون شکنی می‎کند هیچ‎گاه نمی‎تواند مصوب، ناظر و مجری قانون باشد. مردم باید خوب بیندیشند و جانبداری طایفه‎ای را دور بگذارند و بر اساس شرایط موجود جامعه و نیاز منطقه‎ای خود نمایندگانشان را به مجلس معرفی کنند.

وی گفت: انتخابات خوب و سالم، یک افتخار و برگ زرینی خواهد بود در دفتر نظام و انقلاب و همه ما با حضور پرشور و شعور خود باید بکوشیم تا این انتخابات به نحو مطلوب و سالم برگزار شود تا برنامه‎های مغرضانه دشمنان و بدخواهان نظام را زایل کرده و پاسدار ارزش‎های نظام اسلامی و خون‎های گرانبهای شهدا باشیم.

انتهای پیام

کد N1076941