رییس کل دادگستری استان تهران مطرح کرد

تحقق انتظارات به‌حق مردم، از جمله وظایف مهم دستگاه قضایی

قوه قضاييه

پانزدهمین نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

پانزدهمین نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران با حضور اعضاء و به ریاست غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در ابتدای این جلسه با تبریک به‌مناسبت آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) و میلاد باسعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: اگرچه فلسفه اصلی نامگذاری هفته وحدت از سوی امام راحل (ره) برای اتحاد هر چه بیشتر گروه ها و فرقه های مختلف اسلامی با توجه به اشتراکات موجود و رسیدن به امت واحده بوده لیکن به نظر می رسد امروز مفهوم وحدت در اشکال گسترده تری تبلور پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در روزگاری که گروه‌های منحرف به نام اسلام جنایت های هولناکی علیه بشریت مرتکب شده و ترویج خشونت به نام دین می‌کنند، وظیفه صاحبان اعتقادات راستین به اسلام ناب محمدی (ص) این است که با وحدت و اتحاد میان خود نقشه های شوم دشمنان را خنثی نمایند تا آثار و برکات ارزشمند هفته وحدت بیش از پیش آشکار گردد. با عنایت به نامگذاری امسال به نام همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی لازم است در داخل کشور نیز اتحاد و همبستگی میان قشرهای مختلف مردم برقرار شود و انتخابات‌های بسیار حساس و سرنوشت ساز مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اهمیت این موضوع را دو چندان می‌کند.

وی در ادامه سخنان خود افزود: بهتر است وحدت و همدلی در میان کارکنان مجموعه های قضائی ما نیز جاری و ساری باشد که در این صورت با صمیمت و روحیه ایثارگری، امور محوله به شکل مطلوب تری به سرانجام می رسد و از این طریق انتظارات به حق مردم از دستگاه قضایی که همانا اجرای عدالت است، به خوبی برآورده خواهد شد.

وی آنگاه اهمیت انتخابات های پیش رو را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این رابطه چهار وظیفه مهم برعهده ماست یکی پیشگیری از تخلفات و جرائم احتمالی و دیگری رسیدگی به تخلفات و جرائم رخداده در شعب تخصصی و به صورت ویژه که در این راستا اسامی شعب دادسرا و دادگاه های مربوطه در سطح استان به زودی تهیه و ضمن ارسال به مبادی ذیربط راجع به آن اطلاع رسانی لازم نیز صورت خواهد گرفت.

رییس کل دادگستری استان تهران بیان کرد: وظیفه دیگر پاسخگویی به استعلامات مربوط به داوطلبان نمایندگی مجالس خبرگان و شورای اسلامی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و باید با هماهنگی کامل میان نهادهای مسئول و با بکارگیری تمامی توان و امکانات، این رسالت خطیر به نحو احسن و جامع تحقق یابد و وظیفه نهایی و مهم، همکاری با نهادهای ذیربط در تامین امنیت انتخابات و تلاش در جهت برگزاری انتخابات قانونمند، رقابتی و با مشارکت حداکثری مردم است.

قابل ذکر است که در خصوص مورد اخیر ، مباحث کارشناسی لازم میان اعضاء شورا مطرح و در پایان تصمیماتی نیز اتخاذ شد. این گزارش در خاتمه حاکی است مطابق با دستور کار جلسه، برخی از حاضرین در نشست به بیان اخبار مهم حوزه مسئولیت خود پرداختند.

انتهای پیام

کد N1076840