ابوترابی در پاسخ به تذکرنماینده رشت:

ارائه همزمان لوایح بودجه و برنامه ششم علت تاخیر دولت است

سیاسی

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده رشت در مورد تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه گفت: تلاش دولت برای ارائه همزمان لایحه برنامه ششم و لایحه بودجه موجب تاخیر در ارائه این دو لایحه شده است

به گزارش خبرنگار مهر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس در تذکری گفت:تا پایان سال زمان زیادی باقی نمانده اما دولت هنوز لایحه بودجه سال ۹۵، احکام دائمی بودجه و برنامه ششم را ارائه نکرده این در حالی است که بررسی هر یک از این‌ها یک الی دو ماه زمان نیاز دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت تعهد داده بود در شهریورماه قانون برنامه ششم را به مجلس ارائه کند اما این اتفاق صورت نگرفت در حالی که همواره این نقد بر دولت گذشته وارد بود که چرا در ارائه لایحه بودجه تاخیر دارد.

وی یادآور شد: از سوی دیگر انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در پیش است و اگر این قوانین به تصویب نرسد کشور معطل می‌ماند.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر کوچکی نژاد گفت: تاکنون با اراده دولت در ارائه به موقع لابحه بودجه، طی سال‌های گذشته آشنا شده‌ایم و به حق عزم دولت همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر آن بوده تا لایحه بودجه و برنامه ششم را در همان زمان مقرر به مجلس ارائه کند.

وی تاکید کرد: آنگونه که به بنده اعلام کردند لایحه بودجه را می توانستند در همان زمان مقرر به مجلس ارائه کنند اما با توجه به اینکه دولت تلاش داشت تا لایحه بودجه با لایحه برنامه ششم به مجلس ارائه شود این تاخیر صورت گرفت.

ابوترابی‌فرد گفت: در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دولت اراده جدی وجود دارد تا در کمترین زمان این لوایح به مجلس ارائه شود.

کد N1076774