روحانی اوایل بهمن به ایتالیا و فرانسه سفر می کند

ایرنا نوشت: دکتر حسن روحانی به دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا و فرانسه 6 تا 9 بهمن (26تا 29 ژانویه) به این کشورها سفر می کند.

رییس جمهور در سفر خود به اروپا، ابتدا به ایتالیا و سپس فرانسه خواهد رفت. روحانی طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات هایی با رییس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات بلند پایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر کوتاه به رم پیش بینی شده است.
حضور در واتیکان، دیدار و گفت و گو با پاپ از برنامه های احتمالی سفر به اروپا است.
رییس جمهور در ادامه سفر خود به اروپا، پس از استقبال رسمی از سوی رییس جمهور فرانسه ، با وی دیدار و گفت وگو خواهد داشت.
ملاقات های دوجانبه و چند جانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست با صاحبان صنایع بزرگ و سرمایه گذاران از دیگر برنامه های پیش بینی شده سفر رییس جمهور به اروپا است.
تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان، رییس جمهور را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسنادی نیز برای همکاری های دو جانبه در عرصه های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.
همزمان با سفر رییس جمهور، نشست های تخصصی و ملاقات هایی نیز میان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد.
رییس جمهور پیش از این قرار بود 23 تا 26 آبان به اروپا سفر کند اما به دلیل حملات تروریستی پاریس و با هماهنگی میزبانان قرار شد در فرصت دیگری انجام شود.

23214

کد N1076685