محمدرضا عارف در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

خروج کشور از «رکود» مهمترین برنامه مجلس آینده است

سیاسی

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: باید در مجلس آینده در کنار دولت مشکلات اشتغال و خروج از رکود را دنبال کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان پس از ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری تهران و داوطلب کاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران و با تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر (ص) اظهار کرد: انتخابات دوره جدید در سالی برگزار می شود که شعار سال همدلی و همزبانی است و بر این باوریم که مهمترین رویداد سیاسی کشور باید به تقویت همبستگی ملی برای هدف مشترکی که همه گروه ها و جریانات سیاسی دارند منجر شود.

عارف تاکید کرد: آنچه که برای ما اهمیت دارد برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت حداکثری مردم است. شرایط کشور و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در صحنه های مختلف در ارتباط با برجام و نقش جمهوری اسلامی در مسائل منطقه ای ایجاب می کند که همگان دغدغه انتخاباتی پرشور داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: باید اجازه بدهیم که حرف آخر را صندوق های رای بزنند و نه تریبون ها و تبیلغات جریانی. باید در یک انتخابات جدی و رعایت قانون اساسی کار خود را دنبال کنیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: فکر می کنم مهمترین رسالت همه رسانه های گروهی بخصوص رسانه ملی تشویق مردم به مشارکت در انتخابات است. من در صحبتی به نقش رسانه ملی اشاره کردم که باید جدی تر از گذشته با هدف مشارکت حداکثری در انتخابات حاضر باشد و اجازه بدهد تفکرهای داخل نظام فرصت نقطه نظرات خود را داشته باشد.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه آنچه که در دستور کار خود قرار دادیم خلق حماسه پرشکوه تر از حماسه ۹۲ است گفت: اصرار داریم ۲۷ درصدی که در انتخابات ۹۲ به صحنه نیامدند تشویق بشوند و به صحنه بیایند و تلاش همه گروه ها باید این باشد که حضور ۷۵ درصدی مشارکت مردم را در دستور کار خود داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه هایی برای بهبود اوضاع اقتصادی در مجلس شورای اسلامی دارید گفت: ما در دو سه هفته آینده برنامه راهبردی خود را ارائه می کنیم که اگر در مجلس اکثریت را به دست آوردیم چه خواهیم کرد. یکی از اولویت های ما نیز مسائل اقتصادی است که البته جهت گیری ما نیز سند چشم انداز برنامه ششم است. ما باید در مجلس در کنار دولت مشکلات اشتغال و خروج از رکود را دنبال کنیم.

عارف اظهار کرد: رسانه ملی باید مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کند و باید دیدگاه های مختلف فرصت ارائه نظرات داشته باشند چراکه برخوردهای یک سویه دیگر جواب نمی دهد و تجربه های قبلی هم نشان داده برخوردهای این چنینی به نفع یک جریان نیست.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان خاطرنشان کرد: جریانات تندرو با افراط نمی توانند به اهداف خود برسند و اتفاقاتی که اخیرا در برخی نشست ها انجام شد نتیجه معکوس می دهد. ما اصرار داریم که این انتخابات با آرامش و رعایت قانون انجام شود. توصیه ما این است که همه در چارچوب قانون کار خود را دنبال کنند تا همگان بتوانند نظرات خود را ارائه دهند.

 

 

 

کد N1076611