خطاب به حاکمان برخی کشورهای اسلامی:

قادرمرزی:‌ به اختلاف افکنی و برادر کشی پایان دهید

سیاسی

نماینده قروه در مجلس گفت:‌ در صورت تداوم رفتارهای کودکانه از سوی آمریکایی ها حتما باید در مورد برجام تجدیدنظر کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ، حامد قادرمزی در نطق میان دستور امروز خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته وحدت گفت:‌ در رابطه با سیاست خارجی در چند روز گذشته مصوبه کنگره آمریکا و تائید دولتمردان آن کشور برای اعمال محدودیت در تردد افراد دارای تابعیت و شهروندان چند کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران نشان از عزل وناتوانی آمریکا در مذاکرات و دیپلماسی دارد

وی ادامه داد: کار آن‌ها لج کودکانه ای است که برای رسیدن به هدف قهر بچه‌گانه را برگزیدند و این موضوع با بند 29 برجام در تضاد آشکار قرار دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری‌ خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری فرموده بودند که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند ما هم از آمریکایی ها با توجه به سوابق سیاسی نامناسبشان در عرصه بین‌المللی قطعا انتظاری جز این نداشتیم ولی با این حال مسیر مذاکره را با عقلانیت بر محور صیانت از مصالح و منافع ملی طی کردیم اما در صورت تداوم چنین رفتارهای کودکانه ای از سوی آمریکا حتما باید در مورد برجام تجدید نظر کنیم.

قادرمرزی با محکوم کردن کشتار وحشیانه مسلمانان در کشورهای نیجریه ، یمن ، عراق و سوریه توسط داعش گفت:‌ از حاکمان برخی کشورهای اسلامی می خواهم به اختلاف افکنی وبرادر کشی پایان داده و بیش از این خود را مضحکه و ملعبه رژیم منحوس صهیونیستی نکنند.

وی تصریح کرد: از رئیس جمهور به دلیل لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی سیستان ، بانه و مریوان تشکر می کنم چرا که ارائه این لایحه می‌تواند کمک خوبی برای رشد اقتصادی در این مناطق باشد. هر دو استان کردستان و سیستان و بلوچستان جزو استان‌های محروم بوده و از لحاظ شاخص‌های توسعه تقریبا در رده های آخر استان های کشور قرار دارند در حالیکه مردم شریف هر دو استان برای صیانت از کیان اسلام هزینه های بسیاری را پرداختند.

این نماینده مجلس با اشاره به اصل 28 قانون اساسی گفت:‌طبق این اصل دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی با برای احراز مشاغل ایجاد کند. در واقع این لایحه کمکی برای رشد اقتصادی برای آن مناطق است اما دولت کارخانه های بزرگی که بتواند مشاغلی را برای امرار معاش مردم فراهم کند ایجاد نکرده است.

قادرمرزی با بیان اینکه تصویب لایحه ای در این زمینه برای رشد این مناطق مفید خواهد بود گفت:‌ در بانه و مریوان سازمان جنگل و مراتع و منابع طبیعی معیشت مردم و کشاورزان را محدود کرده است لذا امروز به نمایندگی از مردم کردستان و سیستان و بلوچستان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهم که حق مرزداری و غیرت و شرف و تعهد مردم این دو استان را با رای بالا به لایحه مناطق آزاد تجاری و صنعتی سیستان و بلوچستان ، بانه و مریوان محترم شمارند.

انتهای پیام

کد N1076564