جدایی 22 نماینده حزب حاکم ندای تونس از این حزب

سیاسی

22 نماینده حزب حاکم ندای تونس در پارلمان جدایی رسمی خود را از این حزب اعلام کردند تا کار برای این حزب در اداره کشور سخت‌تر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از بوابة الفجر، رابحه بن حسین، از نمایندگان حزب ندای تونس در پارلمان اعلام کرد که دلیل استعفای نمایندگان مذکور این است که "برنامه‌های ندای تونس تغییر کرده و اصول آن به حاشیه رانده شده است." وی گفت: در واقع اصول دموکراتیک ملی حزب که ما به آن ایمان داشتیم دیگر وجود ندارد برای همین دیدیم که حضورمان در حزب هیچ کمک به کشور نمی‌کند.

این عضو سابق ندای تونس گفت: ما در همین راستا و بیش از آنکه به عضویت حزبی خود پایبند باشیم به دموکراسی و باورهای خود پایبندیم و از طریق دیگر وفاداری خود را به این اصول اعلام می‌کنیم.

رابحه بن حسین گفت که استعفا دهندگان فراکسیون مستقلی را تشکیل خواهند داد. وی پیوستن به حزب جدید محسن مرزوق، دبیرکل مستعفی حزب ندای تونس را بعید ندانست.

مرزوق اخیرا استعفای نهایی خود را از حزب ندای تونس و قصدش برای تشکیل یک حزب سیاسی جدید اعلام کرده بود. قرار است دهم ژانویه نشستی برای اعلام این حزب جدید تشکیل شود.

جدایی اعضای ندای تونس از این حزب می‌تواند اکثریت آن در پارلمان را از بین ببرد و این امر کار را برای دولت ائتلافی به رهبری ندای تونس که اداره کشور را بر عهده دارد، سخت‌تر می‌کند.

انتهای پیام

کد N1076301