رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح:

در شناخت معارف و اندیشه‌های امام باید از روش اجتهادی بهره گرفت

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح با اشاره به تلاش‌های وزارت دفاع در جمع آوری اسناد تدابیر فرماندهی کل قوا در حوزه‌ دفاعی گفت: بانک جامع اسناد مرتبط با تدابیر فرماندهی کل قوا در وزارت دفاع راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سدهی در آیین رونمایی از کتاب دفاع هوشمند در اندیشه‌ امام خامنه‌ای با اشاره به این‌که «در وزارت دفاع با تدبیر وزیر وقت کمیته تابش مهر به منظور جمع آوری اسناد تدابیر فرماندهی کل قوا شکل گرفته است تا تمامی اسناد مربوط به وزارت دفاع در این زمینه را بررسی کند» اظهار کرد: بنا بر گزارش کمیته تابش مهر حدود 8 میلیون اسناد مختلف مربوط به وزارت دفاع در طول 37 سال گذشته بررسی شده است و اسناد تدابیر معظم له در حدود 8 هزار سند سازمان‌دهی شده است و امروز به بانک جامع اسناد مرتبط با تدابیر فرماندهی کل قوا در وزارت دفاع راه اندازی شده است.

وی با اشاره به این‌که «کمیته تابش مهر در حوزه پژوهشی نیز کارهای با ارزشی انجام داده است» افزود‌: حساب آموزشی تحت عنوان تبیین اندیشه‌ دفاع امام خامنه‌ای تدوین شد که در سطح کارشناسی دانشگاه مالک اشتر تدریس می‌شود.

وی با اشاره به این‌که «دو همایش در سال‌های 91 و 93 با عنوان تبیین اندیشه‌های دفاعی فرمانده‌ کل قوا برگزار شده است» گفت: در این دو همایش 834 مقاله علمی به دبیرخانه همایش واصل شده است و 5 جلد کتاب خلاصه مقالات، 5 عنوان کتاب در موضوعات منطبق با اندیشه‌ دفاعی منتشر شده‌ است که عناوین این کتاب‌ها عبارتند از مبانی نظری اندیشه دفاعی فرمانده کل قوا، اندیشه دفاعی معظم له در حوزه جنگ نرم، دیپلماسی دفاعی در اندیشه فرمانده کل قوا، سرمایه فکری و معنوی در اندیشه دفاعی فرمانده کل قوا و علم و فناوری در اندیشه دفاعی معظم له.

سدهی با اشاره به اهمیت موضوع دفاع هوشمند خاطرنشان کرد:‌عنوان دفاع هوشمند در ادبیات نظامی در سطح جهان عنوانی جدید است که در این خصوص کتاب ارزشمند تبیین دفاع هوشمند در اندیشه‌ دفاعی فرماندهی کل قوا را تدوین کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که «باید از روش‌های اجتهادی برای شناخت معارف فرماندهی کل قوا و ولی فقیه بهره بگیریم» توضیح داد: اجتهاد در موضوع مطرح است که برای شناخت اندیشه‌های امام و فرمانده کل قوا از آن بهره می‌گیریم و روش تحقیق اجتهادی را مد نظر قرار داده‌ایم که کتاب دفاع هوشمند بر مبنای تحقیق استنباط اجتهادی مستند سازی می‌شود.

سدهی خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم روش تحقیق اجتهادی به حوزه‌های علوم انسانی ما در سطح دانشگاه‌های کشور توسعه یابد و ایده علوم انسانی اسلامی در رشته‌های مورد نیاز در آینده نزدیک تحقق یابد.

انتهای پیام

کد N1076229