رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع:

همایش تبیین اندیشه‌ دفاعی امام خامنه‌ای اردیبهشت 95 برگزار می‌شود

وزارت دفاع

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: کتاب دفاع هوشمند در اندیشه امام خامنه‌ای، به وسیله‌ سربازان عرصه‌ جنگ نرم تدوین شده است تا راهگشایی در برابر تهدیدات دشمنان علیه نظام اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین قندهاری در آیین رونمایی از کتاب دفاع هوشمند در اندیشه‌ امام خامنه‌ای، با اشاره به این‌که «سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، با همکاری نیروهای مسلح و هماهنگی با دفتر فرماندهی کل قوا، موضوع تبیین اندیشه‌های دفاعی امام امت را در دستور کار قرار داده است» اظهار کرد: در همین راستا دبیر‌خانه‌ای در دانشگاه مالک اشتر به منظور بررسی اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری فعالیت و اندیشه‌های ایشان را گفتمان سازی می‌کند تا جایگزین منابع غربی شوند.

وی با اشاره به این‌که «به منظور تبیین اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری در سال 91 و 93 همایش‌هایی برگزار کردیم» افزود: به طوری کاملا هدفمند و کاربردی به دنبال گفتمان سازی تفکر و اندیشه‌ مقام معظم رهبری در حوزه‌ دفاعی به منظور جایگزینی متون غربی هستیم و این موضوع در دستور کار مسئولان و مدیران نیروهای مسلح قرار دارد تا مبنای تصمیم‌گیری‌ها در سطوح مختلف شود.

قندهاری به دستاوردهای دو همایش برگزار شده در سال‌های 91 و 93 اشاره کرد و گفت: 5 جلد کتاب مقالات، 5 کتاب مرجع، 1 کتاب خلاصه کتب مرجع، تدوین کتب درسی برای دانشجویان و فصل نامه علمی - تخصصی از دستاوردهای همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی معظم له بوده‌ است.

وی با بیان این‌که «کتاب دفاع هوشمند به عنوان اثری پر محتوا در حوزه دفاعی مبتنی بر اندیشه‌ دفاعی فرمانده کل قواست» توضیح داد: کتاب دفاع هوشمند با بهره گیری از منبع حکیمانه مقام عظمای ولایت به وسیله‌ سربازان عرصه جنگ نرم تدوین شده تا راهگشای کشور باشد و دشمنان را در توطئه‌هایشان علیه انقلاب اسلامی مایوس کرده و مایه امید مستضعفان جهان شود.

وی افزود: در کتاب دفاع هوشمند ضمن بیان پیشینه تاریخی، جنگ هوشمند، دفاع هوشمند و مفهوم دفاع هوشمند کاملا مورد بررسی قرار گرفته است تا با استفاده از ظرفیت دفاع هوشمند با مدیریت بهتر و ایجاد هم افزایی امکانات مادی و معنوی و غیره باعث ارتقای اقتدار و بازدارندگی نظام شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: دبیرخانه دائمی تبیین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای در حال حاضر با روحیه جهادی در حال فراهم کردن مقدمات همایش سوم در اردیبهشت ماه سال 95 خواهد بود.

انتهای پیام

کد N1076182