ابراهیم انصاریان پس از ثبت نام در انتخابات مجلس:

اکثریت مجلس دهم اصولگرا است

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

داماد آیت‌الله مهدوی کنی ضمن ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌گوید که اکثریت مجلس آینده اصولگرا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم انصاریان با حضور در فرمانداری تهران برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: برای شرکت در انتخابات ابتدا احساس خود فرد مهم است، اینکه احساس کند در مجلس موثر بوده و کارایی داشته باشد و به قانون‌گذاری و نظارت در مجلس کمک کند.

وی ادامه داد: در عین حال این وضعیتی که در کشور به وجود آمده که همه در انتخابات شرکت کنند و احساس کنند که این کاری که انجام می‌شود برای همه است به لحاظ شرعی تکلیفی محسوب می‌شود برای کسانی که می‌خواهند در این عرصه کار کنند پس بیایند و در انتخابات شرکت کنند.

داماد آیت‌الله مهدوی کنی در پاسخ به این سوال که آیا در لیست خاصی شرکت می‌کند و یا به صورت مستقل حاضر می‌شود، تصریح کرد: در طیف اصولگرایی هنوز لیستی بسته نشده، باید ثبت‌نام‌ها انجام شود و صلاحیت‌ها تایید شود و پس از آن لیست‌های مختلف بسته می‌شود.

انصاریان درخصوص تعامل با طیف اصولگرایی خاطرنشان کرد: اگر افرادی بتوانند با ما باشند ما هم می‌پذیریم.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی دو کار عمده دارد یکی بحث نظارت و دیگری بحث قانون‌گذاری که در قانون‌گذاری هرچقدر قانون جامع باشد و بتواند نیازهای جامعه و مردم را برطرف کنند مردم باید به دنبالش بروند. در بحث نظارت نیز برای انتخاب اعضای کابینه و یا نمایندگان ناظر در نهادهای اجرایی همین کار برعهده نمایندگان است.

داماد آیت‌الله مهدوی کنی یادآور شد: وظیفه اصلی نماینده در درجه اول داشتن تعامل برای حرکت اجرایی دولت است باید تلاش نمایندگان در تدوین قوانین و تصویب لوایحی باشد که امکان تعامل برای مجلس و دولت را فراهم می‌کند و من فکر می‌کنم اکثریت مجلس آینده اصولگرا است.

انتهای پیام

کد N1075991