اعلام حالت فوق‌العاده به مدت 10 روز در مالی

دولت مالی از بیم حملات تروریستی گروه‌های افراط‌گرا در سراسر این کشور به مدت 10 روز حالت فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، اجرای حالت فوق العاده در مالی از نیمه شب دوشنبه آغاز شده و آنگونه که دولت باماکو می‌گوید برای "حفاظت از ملت در برابر حملات تروریستی" است که می‌تواند جان و مال آنها را به خطر بیندازد.

در بیانیه دولت آمده است: به منظور دادن اختیارات به مقامات مسئول و دستگاه‌های ذی‌ربط برای شناسایی خطرات احتمالی که امنیت ملت را تهدید می‌کند حالت فوق العاده به مدت 10 روز در کشور اجرا می شود و قوانین مربوط به آن جاری می‌گردد.

منابع امنیتی در مالی می‌گویند این اقدام دولت در پی سلسله تهدیدهای گروه‌های افراط‌گرا اتخاذ شده است. گروه‌هایی که نامی از آنها برده نشده است.

اعلام حالت فوق العاده در مالی تقریبا یک ماه پس از حمله و گروگان گیری در هتلی در مرکز باماکو انجام می‌شود که در آن 170 تن به گروگان گرفته شدند و در پایان به کشته شدن 21 تن انجامید.

دولت مالی که با شورش در مناطق مختلف به ویژه مناطق شمالی این کشور دست به گریبان است، تلاش می‌کند تا سیطره خود را بر تمامی خاک کشور بگستراند و با گروه‌های افراط گرا مقابله کند. باماکو در این راه کمک‌هایی را از کشورهای غربی به ویژه فرانسه دریافت می کند.

انتهای پیام

کد N1075940