۰
وزارت دفاع روسیه؛

اطلاعات جعبه سياه جنگنده سوخو-۲۴ قابل بازخوانی نيست

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزارت دفاع روسیه امروز از عدم امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده سوخو-۲۴ روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز از عدم امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده روسی سرنگون شده توسط کارشناسان انگلیسی، چینی و آمریکایی خبر داد.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز در این باره اعلام کرد: بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده سوخو-۲۴ روسیه با ابزارهای موجود ممکن نیست.

شویگو در این باره افزود: به دلیل آسیب جدی که به بوردهای حافظه داخلی جعبه سیاه جنگنده ساقط شده رسیده است، باید از مؤسسات علمی-تخصصی روسی برای بازآوری اطلاعات آن کمک گرفت.

وزیر دفاع روسیه در ادامه افزود: این نهادهای علمی-تخصصی روسیه می توانند اطلاعات مذکور را مستقیماً از ریزتراشه ها بازآوری کنند.

شایان ذکر است، وزارت دفاع روسیه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ماه) از مشارکت کارشناسانی از انگلیس، چین و آمریکا برای بازخوانی اطلاعات جنگنده روسی سرنگون شده توسط ترکیه خبر داده بود.

لازم به ذکر است، جنگنده سوخو-۲۴ روسیه در ۲۴ نوامبر سال جاری میلادی در حال بازگشت از یک مأموریت نظامی علیه تروریست های تکفیری-صهیونیستیِ مورد حمایت محور غربی-عبری-عربی به فرودگاه «حمیمیم» در سوریه بود که با اصابت موشک هوا به هوای یک فروند جنگنده اف-۱۶ ساخت آمریکا توسط ترکیه سرنگون گردید؛ اقدامی که به گفته مسکو و به دلیل قرار داشتن این جنگنده در حریم هوایی سوریه اقدامی غیر قابل قبول محسوب شده است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.