وزارت دفاع روسیه؛

اطلاعات جعبه سياه جنگنده سوخو-۲۴ قابل بازخوانی نيست

سیاسی

وزارت دفاع روسیه امروز از عدم امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده سوخو-۲۴ روسیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز از عدم امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده روسی سرنگون شده توسط کارشناسان انگلیسی، چینی و آمریکایی خبر داد.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز در این باره اعلام کرد: بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه جنگنده سوخو-۲۴ روسیه با ابزارهای موجود ممکن نیست.

شویگو در این باره افزود: به دلیل آسیب جدی که به بوردهای حافظه داخلی جعبه سیاه جنگنده ساقط شده رسیده است، باید از مؤسسات علمی-تخصصی روسی برای بازآوری اطلاعات آن کمک گرفت.

وزیر دفاع روسیه در ادامه افزود: این نهادهای علمی-تخصصی روسیه می توانند اطلاعات مذکور را مستقیماً از ریزتراشه ها بازآوری کنند.

شایان ذکر است، وزارت دفاع روسیه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ماه) از مشارکت کارشناسانی از انگلیس، چین و آمریکا برای بازخوانی اطلاعات جنگنده روسی سرنگون شده توسط ترکیه خبر داده بود.

لازم به ذکر است، جنگنده سوخو-۲۴ روسیه در ۲۴ نوامبر سال جاری میلادی در حال بازگشت از یک مأموریت نظامی علیه تروریست های تکفیری-صهیونیستیِ مورد حمایت محور غربی-عبری-عربی به فرودگاه «حمیمیم» در سوریه بود که با اصابت موشک هوا به هوای یک فروند جنگنده اف-۱۶ ساخت آمریکا توسط ترکیه سرنگون گردید؛ اقدامی که به گفته مسکو و به دلیل قرار داشتن این جنگنده در حریم هوایی سوریه اقدامی غیر قابل قبول محسوب شده است.

کد N1075717