روسیه از اول ژانویه تحریم‌های جدیدی علیه اوکراین اجرا می‌کند

دولت روسیه در پاسخ به پیوستن اوکراین به تحریم‌های اروپا علیه مسکو، از اول ژانویه تحریم‌های اقتصادی جدیدی را علیه اوکراین اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در پاسخ به تحریم های ضد روسی اوکراین با امضای حکمی دستور به اجرای تدابیر اقتصادی جدید مسکو علیه‌ کی‌یف از اول ژانویه 2016 داد.

مدودف در نشستی با معاونان خود در حومه شهر مسکو گفت: از اول ژانویه 2016 تدابیر اقتصادی متقابلی علیه اوکراین در پاسخ به اقدام این کشور در پیوستن به تحریمهای ضد روسی اتحادیه اروپا و آمریکا اجرا خواهد شد.

نخست وزیر روسیه تصریح کرد، پیشتر تحریم ممنوعیت واردات کالاهای کشاورزی، مواد خام و مواد غذایی علیه ایسلند، نروژ، لیختنشاتین، مونته‌نگرو و آلبانی در ماه اوت اعمال شدند و اگر کی‌یف در زمینه بخش اقتصادی شراکتش با اتحادیه اروپا نیز توافق کند در همین فهرست گنجانده خواهد شد.

مدودف خاطر نشان کرد: از آنجا که اوکراین تصمیم گرفته به اجرای توافق شراکتش با اتحادیه اروپا بپردازد و با روسیه نیز به توافق خاصی دست نیافته این تدابیر اقتصادی متقابل از اول ژانویه شامل اوکراین خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1075662