هاشمی رفسنجانی:

هنرمند در هیچ مکان و زمانی غریب نیست

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که هنرمند در هیچ مکان و زمانی غریب نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار جمعی از هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون، هنرمندان را آیینه‌ای برای انعکاس فرهنگ و هنر جامعه در فضای جهانی دانست و گفت: رسیدگی و توجه به مسایل آنها، توجه به نیازهای فرهنگ کشور است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله که «هنرمند واقعی، در هیچ مکان و زمانی غریب نیست»، گفت: باید خیال جامعه بابت هنرمندانشان جمع باشد و نباید مردم ناراحت و نگران آنها باشند.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، هاشمی رفسنجانی، که با حوصله فراوان به درد دلهای صمیمانه هنرمندان گوش سپرده بود، دغدغه‌های معیشتی و خواسته‌های این قشر فرهنگی را در مقابل کارهای هنری بزرگی که در طول تاریخ انقلاب اسلامی انجام داده‌اند، ناچیز دانست و گفت: باید برای یکبار و برای همیشه، برنامه‌ای جامع و منطقی از سوی مسؤولان فرهنگی تدوین شود تا این قشر که سالها احساسات مردم را برانگیخته‌اند، برای هزینه‌های زندگی به ویژه در دوران پیری و سالخوردگی احساس نیاز نکنند.

وی تداوم کارهای هنری را از سوی هنرمندان در تمام سنین، موجب افزایش غنای فرهنگ و هنر خواند و گفت: کارهای هنری تعطیل پذیر نیستند و هنرمندان بازنشستگی ندارند، پس باید برای این قسمت از کارها، برنامه‌ریزی کرد.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به گلایه‌ها و تقاضای هنرمندان حاضر در جلسه از آنها خواست با مشورت سایر هنرمندان پیشکسوت و مراکز هنری و دستگاه‌های ذیربط، پیشنهادات جامع و عملی خود را برای ارجاع به مراکز و دستگاه‌های مربوطه به صورت مکتوب ارائه کنند.

انتهای پیام

کد N1075629