شهادت سمیر قنطار در دمشق؛ قاعده واکنش برقرار است

درباره سمیر قنطار همین بس که او طلایی‌ترین نیروی مقاومت لبنان اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی به مدت سی سال بود که در نهایت برای بازسازی مقاومتی جدید در مناطق اشغالی جولان در خاک سوریه به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از لبنان، همان گونه که اسرائیلی‌ها می‌گویند حساب فیزیکی سمیر قنطار بسته شد؛ این همان واژه‌هایی است که رسانه‌های اسرائیلی درباره "قدیمی ترین زندانی رژیم صهیونیستی" به کار می‌گیرند اما این محاسبه‌ای اسرائیلی است؛ حساب فیزیکی وی با شهادتش در نزدیکی دمشق بسته شده است اما حساب معنوی و حساب ساختاری که وی در بلندی‌های جولان بنا نهاده است تازه باز شده است.

منطقی نیست که با تصفیه فیزیکی فرماندهی نظامی، بنیان مجموعه نظامی نیز از بین برود؛ اسرائیلی‌ها این را بهتر از هر کس دیگر می‌دانند، در تاریخ جنبش ملی فلسطین و مقاومت "ملی - اسلامی" فراوانند شخصیت‌های فلسطینی و لبنانی که توسط اسرائیل ترور شده‌اند اما جریان مقاومت در برابر اشغالگری‌های اسرائیل نه تنها بسته نشده بلکه توسعه هم پیدا کرده است. اگر قرار بود با ترور شیخ راغب حرب، سید عباس موسوی، عماد مغنیه، ابوایاد، ابوجهاد، فتحی شقاقی، یحیی عیاش و ... پرونده حزب‌الله، الفتح، جهاد اسلامی و حماس بسته می‌شد تاکنون دیگر نامی از این جنبشهای مقاومت باقی نمی‌ماند اما همه آنها زنده هستند و همچنان به رغم خواست اسرائیل در حال توسعه فعالیت‌های سیاسی و نظامی خویش می‌باشند.

دو هواپیمای اف 15 اسرائیلی چهار موشک هوشمند از فراز دریاچه طبریا به سوی ساختمانی در منطقه جرمانا در نزدیکی دمشق (منطقه‌ای در مثلث فرودگاه، دمشق و زینبیه) شلیک می‌کنند که پس از طی مسافتی بالغ بر 90 کیلومتر، در ساعت 22 و 15 دقیقه شنبه شب به هدف اصابت می‌کند. از بین شهدای این عملیات تروریستی نیروی هوایی اسرائیل سمیر قنطار بود. براساس روایت‌های نظامی، رادارهای ارتش سوریه زمانی این موشکها را ره گیری می‌کنند که در 15 کیلومتری هدف خویش قرار داشتند.

روشن است این عملیات نظامی در سایه اطلاعات امنیتی دقیقی صورت گرفته است. از وصول سمیر قنطار از بیروت به دمشق فقط 12 ساعت گذشته بود. وی در هر دو ماه فقط یکبار آن هم برای ساعاتی محدود به این ساختمان تردد داشته است. معنای آن این است که اسرائیلی‌ها آگاهی کاملی از وصول وی از لبنان به سوریه و حضور وی در ساختمان مورد نظر در منطقه جرمانا داشته‌اند.

به اعتقاد اسرائیلی‌ها هواپیماهایشان خط آتش بس در منطقه اشغالی جولان بر فراز دریاچه طبریا را نشکسته‌اند و تروری در قالب مرزهای آتش بس سال 1967 انجام داده‌اند!

خروجی این عملیات آن است که اسرائیل یکی از فرماندهان حزب‌الله "هم پیمان روسیه در سوریه" که هر دو برای مبارزه با تروریسم داعش در سوریه می‌جنگند را هدف قرار داده و وی را به شهادت رسانده است. لذا روسیه باید راهی برای پایان این اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی در سوریه تدارک ببیند.

شکی نیست که نیروهای مقاومت سوریه این حق قانونی و حقوقی را دارند که برای آزادی سرزمین‌های اشغالی در بلندی‌های جولان به اقدامات لازم به منظور آزادسازی سرزمینهای اشغالی دست بزنند و این همه در حالی است که بخش‌های مهمی از بلندی‌های جولان در خاک سوریه تحت اشغال مجموعه‌های تروریستی النصره و دیگر گروه‌های تروریستی است که اتفاقا مورد حمایت لجستیکی اسرائیل قرار دارند.

البته مقاومت اسلامی برای خود قواعد جداگانه‌ای با اسرائیل دارد، هر اتفاقی که در سوریه بیفتد باعث نمی‌شود تا این قواعد بازی در لبنان عوض شود. اسرائیل یکی از رمزهای برتر مقاومت ملی و اسلامی لبنان را در خاک سوریه هدف قرار داده است و طبیعی است که باید منتظر عواقب اقداماتش بماند.

انتهای پیام

کد N1075568