امیر پوردستان در جشنواره ایده‌پردازی نزاجا:

متناسب با تهدیدات، ظرفیتهای خود را ارتقاء می‌دهیم

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ما متناسب با تهدیدات، ظرفیتهای خود را ارتقاء می‌دهیم و ارتش با ایجاد توان دفاعی مانع هرگونه نفوذ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در اولین جشنواره ایده‌پردازی این نیرو طی سخنانی اظهارداشت: ایده‌پردازی نگاه دقیق به تمام امور است و نیاز را قبل از وقوع شناسایی کرده و راه‌حل آن را پیدا می‌کند.

وی افزود: برای مقابله با تهدیدات در همه حوزه‌ها باید ایده‌پردازان با جدیت پشتیبانی و حمایت شوند، ایده‌پردازی تبیین نقشه راه برای صنعت دفاعی است.

سرتیپ پوردستان با بیان اینکه ایده پردازی منطبق بر تدبیر مقام معظم رهبری است، گفت: ما برای اینکه غافلگیر نشویم و متناسب با تهدیدات، ظرفیت‌های دفاعی و تهاجمی خود را بالا ببریم از ایده‌پردازان استفاده می‌کنیم؛ ایده‌پردازی در نیروی زمینی از چند ماه پیش آغاز شده و تاکنون حدود ۱۳۰۰ ایده حاصل و ارزیابی شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: تحریم‌ها شاید در نگاه اول کراهت‌آمیز باشد اما برکات زیادی دارد و ما نواقص خود را متوجه می‌شویم و در داخل آن را برطرف می‌کنیم.

امیر سرتیپ پوردستان در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: بازدارندگی در برابر دشمن با آمادگی نیروهای مسلح بوجود می‌آید و در این صورت دشمن جرأت حمله به کشور را ندارد.

وی افزود: دشمنان انقلاب از ابتدا به فکر براندازی بودند اما با آمادگی نیروهای مسلح شکست خوردند و پیروزی انقلاب در سال ۵۷ آمریکا را کیش و مات کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه آمریکا تهدیدات خود را فاز به فاز علیه انقلاب اجرا کرده است، گفت: مقصد آمریکایی‌ها از ورود به جنوب غرب آسیا، افغانستان و عراق نبود و مشخصاً برای ایران آمدند اما با آمادگی نیروهای مسلح ما موفق نشدند و آنها بعد از شکست از راهبرد مذهب علیه مذهب استفاده کردند که داعش زائده این راهبرد است.

وی در پایان گفت: ما متناسب با تهدیدات، ظرفیت های خود را ارتقاء می‌دهیم و ارتش با ایجاد توان دفاعی مانع هرگونه نفوذ می‌شود.

در پایان این مراسم از ۳ جلد کتب الگوی فرماندهی مطلوب، تاریخچه یگانها، مجموعه‌ای از دیده‌ها در نزاجا رونمایی شد.

کد N1075524