درخواست نماینده تهران از صدا و سیما: شب یلدا فقرا را نچزاند

ایسنا نوشت: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از صدا و سیما خواست در شب یلدا به جای تبلیغ پسته و بادام و انار و هندوانه به موضوع صله رحم و دیدار خانواده ها بپردازد.

مجتبی رحماندوست در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: صدا وسیما در شب یلدا فقرا وتنگدستان را نچزاند. محرومان ولی نعمتان ما هستند. اینقدر تبلیغ پسته، بادام ، انار، هندوانه و آجیل شب یلدا را نکنید. بلکه به صله رحم، دیدار خانواده ها ،‌تعریف خاطرات و مولوی و حافظ بپردازید.

وی با اشاره به مصوبه مجلس سنای آمریکا گفت: روز گذشته شرکت تعاونی اوباما و جان کری تئاتر طنز جدیدی را اجرا کردند. اوباما قانون ویزا را امضا کرد و جان کری گفت نمی گذاریم مشکلی پیش بیاید. شایسته است که مومنان با فراست به این دام شیطانی نیفتند و از معلمین شیطان نخورند.

این نماینده مجلس پیشنهاد کرد برای حل مشکل آلودگی شهر تهران و شهرهای بزرگ به دلیل ارتباط موضوع با چند دستگاه ، مسأله به شکل قرارگاه تاکتیکی و فرماندهی اداره شود.

رحماندوست با استقبال از تشکیل ستاد امر به معروف ونهی از منکر بعد از 37 سال گفت: حق مردم برای امر به معروف ونهی از منکر نسبت به مسئولان و مقامات که در قانون اساسی و قوانین عادی به رسمیت شناخته شده بسیار مهم است . این هم یک تکلیف قانونی و شرعی است و ضروری است به انواع روش‌ها مانند انتشار نامه سرگشاده و دیگر روش های معقول و مناسب ، نهی از منکر و امر به معروف نسبت به مسئولان ادامه یابد.

وی با اشاره به تعداد زیاد علاقمندان به تحصیل دانشگاهی در بین خانم ها و تمایل به تحصیل در دانشگاه های تک جنسیتی خواستار تشکیل یک دانشگاه تک جنسیتی در هر استان شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مشکل ترافیک پایتخت نیز یادآور شد: مسئولان وزارت کشور وپلیس راهور به صورت ناشناس پشت فرمان یک خودروی سواری بنشینند و در خیابان های تهران خصوصا در منطقه 12 رانندگی کنند و ببینند درصد کمی از متخلفین موتورسوار چه بلایی سر مردم می آورند.

این نماینده جانباز مجلس اضافه کرد:‌متاسفانه صدای استغاثه بسیاری از جانبازان و ایثارگران برای تامین دارو و درمان بلند است و دستور پرداخت در خزانه مانده است.

رحماندوست با اشاره به اختصاص وام 2 هزار میلیارد تومانی خودرو گفت که چرا این وام برای ازدواج و اشتغال و تحریک صنایع اشتغالزا اختصاص نیافته است.

رحماندوست در پایان همچنین از عدم پرداخت حقوق رزمندان معسر علیرغم مصوبه قانونی انتقاد کرد.

2727

کد N1075240