در جلسه فراکسیون قرآن و عترت مطرح شد:

تشکیل صندوق توسعه مشارکت‌های قرآنی و رفع مشکل بیمه فعالان قرآنی

سیاسی

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به جلسه این فراکسیون گفت که در این جلسه با حضور جمعی از تشکل‌های مردمی قرآنی شورای توسعه فرهنگی قرآنی و معاونان فرهنگی بعثه رهبری برای رفع مشکل بیمه فعالان قرآنی و تشکیل صندوق توسعه مشارکت‌های قرآنی تاسیس شد.

لاله افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا اظهار کرد: فراکسیون قرآن و عترت جلسه‌ای با حضور برخی اعضای بعثه رهبری کمیته پایش، اتحادیه تشکل‌های قرآنی مردمی، معاون فرهنگی بعثه رهبری و معاون فرهنگی ستاد اربعین و شورای توسعه فرهنگی قرآنی برگزار کرد.

وی افزود: در این جلسه گزارشی از موضوع نحوه اختصاص بودجه قرآنی در جهت ساختارسازی و تقویت نیروی انسانی و برنامه‌ریزی ارائه شد و دبیر شورای توسعه بر لزوم استفاده تشکل‌های قرآنی مردم‌نهاد از بودجه سازمان تبلیغات تاکید کرد.

به گفته افتخاری، تاکید بر رفع مشکل بیمه فعالان قرآنی و تشکیل صندوق توسعه مشارکت‌های قرآنی و واریز بودجه‌های این شورا به این صندوق مطرح شد، موضوعی که رئیس شورای توسعه فرهنگی قرآنی به رئیس مجلس برنامه‌ای اعلام کرده است.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس همچنین با بیان اینکه گزارشی از طرح کف و رقیم در مراسم اربعین ارائه شد، گفت: این طرح ناظر به نسخه‌هایی از سوره‌های فرش و دو آیه‌ای که بر سر مبارک امام حسین (ع) تلاوت شده بود، می‌باشد که 200 نسخه از آن در بین زائران اربعین توزیع شد و در تلاشیم که این طرح در مراسم حج نیز ارائه پیدا کند.

انتهای پیام

کد N1075180