دو هزار و 355 نفر تا ظهر دوشنبه برای کاندیداتوری انتخابات مجلس اعلام آمادگی کردند

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

سخنگوی وزارت کشور ظهر امروز (دوشنبه) آخرین آمار ثبت نام کنندگان جهت کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کل کشور را دو هزار و 355 نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت و گو با شبکه‌ی خبر درمورد آخرین آمار ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس و خبرگان رهبری گفت: در خصوص ثبت نام کنندگان خبرگان رهبری بیشترین فراوانی از نظر سنی بین 51 و 58 سال است. تاکنون 299 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 30 نفر علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای تحصیلات دانشگاهی در مقطع دکترا هستند. 34 نفر دیگر دارای مدرک فوق لیسانس هستند.

سخنگوی وزارت کشور در مورد ثبت نام کنندگان انتخابات مجلس نیز اظهار کرد:‌تاکنون دو هزار و 355 نفر برای انتخابات مجلس اعلام آمادگی کردند که ازاین تعداد 129 نفر خانوم هستند.بیشترین فراوانی از نظر سنی بین41 تا 45 سال و کمترین فراوانی بین 30 تا 35 سال است. از کل تعداد ثبت نام کنندگان 298 نفر دارای مدرک دکترا ، یک هزار و 393 نفر دارای مدرک فوق‌لیسانس، و 112 نفردارای مدرک لیسانس هستند.

امیری در مورد حداقل مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام در انتخابات مجلس نیز تصریح کرد: البته کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند باید توجه کنند در صورتی که نتوانند از امتیازات قانونی بهره مند شوند و یا سابقه‌ای نداشته باشند نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند، زیرا حداقل مدرک لازم فوق‌لیسانس است.

وی همچنین تاکید کرد که کسانی که در انتخابات خبرگان رهبری ثبت نام کرده‌اند می‌توانند در انتخابات مجلس نیز حضور داشته باشند و از نظر قانونی منعی ندارند.

انتهای پیام

کد N1075156