روحانی در دیدار سفیر جدید مالت در تهران:

اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است

حسن روحاني,رئیس جمهوری

رئیس‌جمهور با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات با دیگر کشورها، گفت: اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در دیدار "جوزف مانگفیون" سفیر جدید آکرودیته مالت در تهران، با بیان این‌که «کشور مالت جایگاه جغرافیایی مناسب و جاذبه‌های فراوان توریستی دارد» گفت: ایران و مالت می‌توانند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی روابط گسترده‌تری داشته باشند.

رئیس‌جمهور با اشاره به ضرورت تلاش برای توسعه روابط گردشگری و ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده مردم از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی دو کشور، گفت: معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور مالت به سرمایه‌گذاران ایرانی می‌تواند، تحرکی را در روابط دو کشور ایجاد کند.

روحانی افزود: هیچ مانعی از سوی جمهوری اسلامی ایران در مسیر گسترش مناسبات و همکاری با مالت وجود ندارد.

رئیس‌جمهور با بیان این‌که «امروز بیشتر نقاط جهان از جمله جنوب و شرق مدیترانه گرفتار معضل تروریسم هستند» گفت: در شرایط فعلی منطقه، باید در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های نزدیک‌تر و گسترده‌تری با هم داشته باشیم، چرا که این مشکل تنها در سایه اراده جدی همه کشورها و همکاری‌های مشترک برطرف خواهد شد.

جوزف مانگفیون سفیر جدید آکرودیته مالت نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌جمهور کشورمان و تبریک موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم ایران نشان دادند که منطق و اراده لازم برای گفت‌وگو و دستیابی به موفقیت را دارند.

سفیر جدید مالت با اشاره به این‌که «عزم و اراده دولت مالت بر توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است» خواستار ارتقاء سطح همکاری‌ها و روابط همه جانبه میان دو کشور شد.

انتهای پیام

کد N1075080