در دیدار سفیر بوسنی هرزگوین در تهران

روحانی: ایران از گسترش روابط میان تهران - سارایوو استقبال می‌کند

حسن روحاني,رئیس جمهوری

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط میان تهران- سارایوو در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استقبال می کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید بوسنی و هرزگوین با اشاره به این‌که «دو کشور در زمینه‌های فرهنگی بسیار به هم نزدیک هستند» افزود: امیدواریم در دوره پساتحریم، شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور باشیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به دوران سخت جنگ در بوسنی و هرزگوین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در دوران سختی و البته دوره بازسازی در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده و در حال حاضر نیز از توسعه روابط صمیمانه و دوستانه با سارایوو استقبال می‌کنیم.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی دو ملت، بر ضرورت گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های فرهنگی و گردشگری تأکید کرد.

«کمال مفتیچ» نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده است، گفت: روابط دوستانه دو کشور در سال‌های گذشته پایه و اساس محکمی برای تقویت روابط مشترک اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه این کشور در ماه‌های آینده به جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم با افزایش روند رفت و آمدهای هیأت‌های تجاری دو کشور، شاهد گسترش روابط نه تنها در زمینه‌های اقتصادی بلکه در بخش‌های فرهنگی و گردشگری نیز باشیم.

انتهای پیام

کد N1075063