رئیس‌جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی:

تهران و سئول باید با بهره‌گیری از فضای پساتوافق، روند همکاری‌ها را شتاب دهند

حسن روحاني,کره جنوبی,رئیس جمهوری

رئیس‌جمهور با اشاره به توانمندی‌های فراوان ایران و کره جنوبی تاکید کرد که هیچ مانعی بر سر راه توسعه و تعمیق روابط تهران - سئول وجود ندارد و دو کشور باید با بهره‌گیری از فضای پساتوافق، روند گسترش همکاری‌ها را شتاب دهند

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی در تهران افزود: شرکت‌های دولتی و خصوصی کره جنوبی می‌توانند در بخش‌های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، معادن و خودروسازی در ایران سرمایه گذاری کنند.

رئیس‌جمهور به سوابق خوب همکاری‌های اقتصادی در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد در دوره فعالیت سفیر جدید کره جنوبی در تهران، روابط و همکاری‌های دو کشور در بخش‌های مختلف، شتاب بیشتری گیرد.

«کیم سونگ هو» نیز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی روابط نزدیک و سودمند خود را طی 5 دهه گذشته حفظ کرده‌اند، اظهار کرد: فاصله جغرافیایی مانعی برای گسترش و توسعه روابط دو کشور نبوده است.

سفیر جدید کره جنوبی با اشاره به موفقیت‌های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم و توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 ابراز امیدواری کرد پس از این موفقیت، همکاری‌ها میان ایران و کره جنوبی گسترش و توسعه یابد.

وی ادامه داد: احیای جلسات مختلف و تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در سطح وزرا، تشویق فعالیت‌های شرکت‌های بخش خصوصی و افزایش تجارت متقابل به پیشبرد روابط کمک خواهد کرد.

سفیر جدید کره جنوبی در تهران تصریح کرد: دولت کره جنوبی بدون از دست دادن زمان زمینه را برای حضور فعال شرکت‌های خصوصی دو کشور فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1075033