۰
پاسخ معاون وزیر آموزش و پرورش به سوال نمایندگان مجلس از فانی

هیچ مدرسه‌ای تعطیل و کودکی از تحصیل محروم نشده است

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس شوراي اسلامي,وزارت آموزش و پرورش

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با توجه به هدف افزایش نرخ پوشش تحصیلی، هیچ مدرسه ای نباید تعطیل و دانش آموزی از حق تحصیل محروم شود که به آن عمل کردیم و این عکس اظهارات نمایندگان است.

علی زرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در واکنش به پرسش امروز نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تعطیلی مدارس راهنمایی در برخی روستاها و شهرها اظهارکرد: با توجه به سیاستی که وزارت آموزش و پرورش در افزایش پوشش تحصیلی دارد بیش از 100 مدرسه تک دانش آموزی در کشور داریم.

وی افزود: همچنین برای دوره اول و دوم متوسطه با توجه به تنوع دروس هرکجا امکانش وجود داشته مدرسه دایر کردیم و هرکجا این امکان وجود نداشته است از دو روش روستا مرکزی و مدارس شبانه روزی بهره جسته ایم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته در دستورالعمل ساماندهی تاکید شده بود هیچ مدرسه‌ای نباید تعطیل شود، گفت: مقرر شده بود اگر تعداد دانش آموزان در یک مدرسه پایین است، اگر همجوار خود مدارسی با جنسیت و رشته مشابه دارند، تجمیع شوند.

زرافشان ادامه داد: اگر چه در دستورالعمل ثبت نام، حدنصاب تشکیل مدارس موکد است؛ اما تصریح شده با توجه به هدف افزایش پوشش، هیچ مدرسه ای نباید تعطیل و دانش آموزی از حق تحصیل محروم شود که به آن عمل کردیم و این عکس اظهارات نمایندگان است.

وی تاکید کرد: سال گذشته با توجه به سیاست جذب بازماندگان از تحصیل ، پیگیری خانه به خانه داشتیم و موفق شدیم بخشی از دانش آموزان را به مدرسه بازگردانیم، در این زمینه سیستان و بلوچستان و کردستان با جذب بیش از 14 هزار دانش آموزان درصدر جذب بازماندگان قرار دارند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.