جابر انصاری: وزارت خارجه مجری تصمیمات کشور در مورد برجام است

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزارت امور خارجه مجری تصمیمات جمهوری اسلامی ایران در مورد اجرای تعهدات برجام است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: وزارت امور خارجه مجری تصمیمات جمهوری اسلامی ایران در مورد اجرای تعهدات برجام است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین جابر انصاری صبح امروز در نشست هفتگی خود با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی در رابطه با قانون جدید ‌آمریکا که در ارتباط با محدودیت روادید صادر شده است و اینکه تکلیف تعهدات ایران که برخی از آنها آغاز شده‌اند چیست، گفت: وزارت امور خارجه در این زمینه تصمیم‌گیری نمی‌کند. بلکه کمیسیون نظارت بر اجرای برجام که از سوی مسئولان عالی کشورمان تعیین شده است در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت امور خارجه مجری تصمیمات جمهوری اسلامی ایران در این مورد است. ما تمام تلاش‌های خود را انجام می‌دهیم تا طرفین به انجام تعهدات پایبند باشند و نقض تصمیمات و تعهدات صورت نگیرد. در هر صورت روند کار بر اساس نظر کمیسیون دنبال و تصمیم مورد نظر اتخاذ شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین در رابطه با حضور نیروهای دولت ترکیه در عراق با وجود اعتراضات دولت‌های عربی و بین‌المللی، گفت: از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران هرگونه اقدامی که بدون هماهنگی و تأیید دولت‌های عراق و سوریه صورت بگیرد قابل قبول نیست و اقدامات در زمینه مقابله با تروریسم باید با در نظر گرفتن قوانین بین‌المللی و احترام به حاکمیت دولت‌هایی باشد که در محدوده سرزمینی آنها این اقدامات صورت بگیرد.

وی ادامه داد: از ترکیه و سایر بازیگرانی که در زمینه مقابله با تروریسم ایفای نقش می‌کنند انتظار می‌رود اقدامات خود را با هماهنگی دولت‌های عراق و سوریه دنبال کنند.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N1074691