سازمان ملل: مذاکرات ملی یمن پیشرفت داشت

نماینده سازمان ملل متحد در یمن با اعلام پایان مذاکرات ملی صلح میان طرف‌های درگیر در این کشور، خاطرنشان کرد که این مذاکرات پیشرفت خوبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، اسماعیل ولد الشیخ، نماینده سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد که این سازمان پایبند به لغو محاصره زمینی، دریائی و هوایی شهرهای این کشور است و هیأت‌های مذاکره‌کننده برای دستیابی به توافقی جامع درباره حل بحران کشورشان براساس قطعنامه 2216 شورای امنیت تاکنون پیشرفت خوبی داشته‌اند.

ولد الشیخ در نشستی خبری خود پس از پایان این دور از مذاکرات هیأت‌های یمنی در سوئیس گفت: مذاکره‌کنندگان درباره انجام چند اقدام اعتمادساز به خصوص آزاد کردن همه اسرا و زندانیان و تشکیل کمیته آتش‌بس به توافق رسیدند.

ولد الشیخ افزود: همچنین توافق شد که کمک‌های بشردوستانه به همه مناطق یمن از جمله شهر تعز برسد زیرا آسیب های وارد شده به این شهر سنگین است و مردم آن از مدتی پیش کمکی دریافت نکرده اند.

نماینده سازمان ملل در یمن اعلام کرد: دو روز پیش 102 کامیون حامل کمک های بشردوستانه وارد تعز شد. ولد الشیخ تصریح کرد: آتش بس از زمان اعلام آن چند بار نقض شده است ولی چیزی ما را از تمدید آتش بس بازنخواهد داشت و ما خواستار تداوم آتش بس هستیم و مطمئنیم که آن را تمدید خواهیم کرد.

وی گفت: توافقی درباره تعیین محل برگزاری دور بعدی مذاکرات ملی یمن حاصل نشده است.

انتهای پیام

کد N1074386