در مونیخ برگزار شد

نشست پزشکان و فعالان علمی ایرانی

نشست پزشکان و فعالان علمی و دانشگاهی ایرانی در مونیخ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به ابتکار سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ عصر جمعه( ۲۷ اذر) نشست پزشکان ایرانی و فعالان حوزه های دانشگاهی مقیم در ایالت های بایرن و بادن ورتمبرگ در مونیخ برگزار شد.

در ابتدای این نشست عبدالله نکونام قدیری سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مونیخ با قدردانی از پزشکان و فعالان ایرانی حوزه های علمی و دانشگاهی ایالتهای بایرن و بادن ورتمبرگ برای حضور در این نشست به تشریح شرایط عمومی کشور و منطقه خصوصا در فضای بعد از اجرایی شدن برجام و زمینه های همکاری ایرانیان فرهیخته با بخش های مرتبط داخلی به منظور کمک به برنامه های دولت در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی پرداخت.

نکونام با اشاره به امنیت پایدار در کشور به سیاستهای مدبرانه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با خشونت و افراطگرایی در منطقه اشاره و شرایط موجود را برای همکاریهای مشترک مجموعه های ایرانی و آلمانی در حوزه اقتصادی و تجاری بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مناسب ارزیابی کرد.

در ادامه این نشست حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز که با تمهیدات انجام شده از طریق ویدئو کنفرانس و از تهران با محل برگزاری این نشست در مونیخ در ارتباط بود به تشریح دستاوردهای نظام سلامت در راستای افزایش خدمات پزشکی و کاهش هزینه های درمانی مردم، رشد خدمات بهداشتی و بهبود درمان تخصصی در مناطق محروم و بیمه همگانی پرداخت.

همکاری در برنامه های علمی آموزشی و تبادل تجربیات تخصصی، تلاش برای جذب سرمایه گذاری شرکت های المانی در حوزه های زیر ساختی نظام سلامت ، تامین تجهیزات پزشکی نوین و مدیریت خدمات بهداشتی، تلاش برای تولید داروهای نوین، ارتباط بیشتر با دانشگاه ها و مراکز پزشکی و انجام فعالیت های پزشکی درمانی از جمله محورهای مطرح شده از سوی حریرچی در این ویدئو کنفرانس بود.

در ادامه این نشست پزشکان و متخصصان ایرانی به طرح سوالات و مشکلات خود پرداختند که قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تفصیل به نقطه نظرات مطروحه پرداخت و آمادگی نظام درمانی برای حل مشکلات مرتبط را اعلام و بر ضرورت همکاری های مشترک و حمایت کامل از این همکاری ها تاکید کرد .

انتهای پیام

کد N1074308