تلاش داعش برای بمب گذاری در مراکز شیعیان اندونزی ناکام ماند

سیاسی

پلیس اندونزی امروز از بازداشت ۶ مظنون به همکاری با گروه تروریستی-صهیونیستی داعش در این کشور خبر داد که قصد داشتند به مجموعه بمب گذاری هایی در جوامع شیعیان در جاکارتا اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه های محلی اعلام کردند که پلیس اندونزی ۶ مظنون به همکاری با گروه تروریستی-تکفیری داعش را در این کشور بازداشت کرده است.

بر اساس گزارش های واصله به نقل از پلیس اندونزی، این ۶ نفر به برنامه ریزی برای انجام حملات تروریستی در جاوه و سوماترا در راستای اقدامات تروریستی گروهک تکفیری-صهیونیستی داعش متهم هستند.

یک منبع وابسته به پلیس اندونزی در این باره به رسانه «جاکارتا گلوب نیوز» اعلام کرد: بر اساس نتایج حاصله از تحقیقات اولیه از مظنونین، آن ها به برنامه ریزی خود برای بمب گذاری های زنجیره ای در جوامع شیعیان در منطقه «پکالونگان» (Pekalongan) واقع در مرکز جاکارتا اعتراف کردند.

پلیس اعلام کرد که دستگیری این شش نفر در مجموعه عملیات های نیروهای امنیتی اندونزی به انجام رسید که از جمعه هفته گذشته با دریافت اطلاعاتی در این باره آغاز و تا شنبه ادامه یافت.

خبرگزاری مذکور اعلام کرد که نیروهای امنیتی اندونزی از بازداشت شدگان مواد مربوط به ساخت بمب های دست ساز، کتاب هایی درباره افکار و عقاید منحرف تکفیری های داعش و نقشه بزرگی از جاکارتا را کشف و ضبط کرده اند.

لازم به ذکر است پس از اعلام تشکیل به اصطلاح ائتلاف مبارزه با تروریسم توسط عربستان سعودی در چند روز گذشته و اعلام نام کشور اندونزی در این فهرست، مقامات بلند پایه این کشور هر گونه مشارکت اندونزی در چنین ائتلافی را قویاً تکذیب کرده بودند.

کد N1074245