در دیدار رییس مجلس سنای فرانسه با ولایتی مطرح شد:

اظهار امیدواری از گسترش روابط تهران –پاریس در سفر روحانی به فرانسه

رییس مجلس سنای فرانسه که در راس هیأت پارلمانی و به دعوت رییس مجلس شورای اسلامی کشورمان به منظور دیدار با مسوولان کشورمان به تهران سفر کرده است با ولایتی دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ژرار لارشه پس از دیدار عصر یک‌شنبه خود با دکتر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران حاضر شد و در رابطه با این دیدار اظهار کرد: صحبت‌های‌مان بیش‌تر در رابطه با سوریه و مسائل منطقه‌یی بود. هم‌چنین در رابطه با قطع‌نامه اخیر سازمان ملل در نیویورک نیز گفت‌وگوهایی داشتیم.

او ادامه داد: در این گفت‌وگوها هم سویی نظرات ما در زمینه تحلیل اوضاع و مبارزه با تروریسم و هم‌چنین پیدا کردن راه‌حل سیاسی در مورد لبنان کاملا مشهود بود.

رییس مجلس سنای فرانسه با اشاره به سفر اخیر خود به لبنان به همراه هیأت دوستی لبنان و فرانسه خاطرنشان کرد: پس از دیداری که با ولایتی داشتم به پیدا کردن راه‌حلی برای لبنان بیش از پیش خوش‌بین شدم. البته وقتی که او نقشه جهان را به من نشان داد و برایم توضیح داد که خطر تروریست از چین گرفته تا قفقاز و افغانستان و ... رو به گسترش است، بسیار نگران شدم به دلیل همین گسترش تروریسم است که باید هر چه سریع‌تر راه‌حلی برای استقرار دولت‌های با ثبات در منطقه پیدا کنیم.

لارشه در پایان با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهور کشورمان به پاریس خاطرنشان کرد: امیدواریم این سفر فرصت خوبی برای گسترش روابط دو جانبه، مقابله با تروریسم و پیدا کردن راه‌حل سیاسی برای ثبات در منطقه فراهم کند.

به گزارش ایسنا، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع نیز ضمن اشاره به گفت‌وگوهایش با لارشه پیرامون روابط منطقه‌یی، مقابله با تروریسم و گسترش روابط دو جانبه تهران – پاریس افزود: روابط دو کشور از زمان صفویه آغاز تا امروز ادامه داشته است و به عقیده من هم داعش ظرفیت تهدید منطقه و جهان را دارد.

وی ادامه داد: دو کشور بر حفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه و این که کشورهای منطقه نباید از سوی دیگر کشورها تهدید شوند توافق نظر دارند و من هم امیدوارم سفر رییس‌جمهور کشورمان به فرانسه دستاوردهای خوبی برای دو کشور در زمینه توسعه روابط داشته باشد.

انتهای پیام

کد N1074125