انتقاد کوچک‌زاده از ارائه نشدن لوایح برنامه و بودجه در موعد مقرر به مجلس

سیاسی

نماینده مردم تهران در تذکری به رئیس جمهور از ارائه نشدن دو لایحه برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 در موعد مقرر به مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهدی کوچک‌زاده در پایان جلسه علنی امروز (یکشبنه) در تذکری به رئیس جمهور، گفت: اگر همین امروز هم لوایح برنامه ششم توسعه و بودجه سال 95 به مجلس تقدیم شود باز هم نمی‌توانیم تا اول سال 95 آنها را تصویب کنیم.

وی توضیح داد: ابتدا باید برنامه توسعه در مجلس تصویب شود و سپس مجلس وارد بررسی بودجه شود. حال اینکه طبق آیین‌نامه بررسی برنامه در کمیسیون‌ها 35 روز و بررسی بودجه در کمیسیون‌ها 40 روز زمان نیاز دارد و تا شب عید تنها 90 روز وقت داریم.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: به نظرم عمدی در کار است که برنامه اداره کشور توسط این مجلس تهیه و تصویب نشود.

کوچک‌زاده در تذکر دیگری به موضوع کاهش قیمت نفت به دلیل افزایش تولید آن توسط عربستان اشاره و اظهار کرد: متأسفم که نمی‌بینند قیمت نفت را از طریق اضافه تولید سگ دست‌آموزشان یعنی آل سعود در منطقه به قیمت 30 دلار در بشکه رسانده‌اند که این یعنی حتی هزینه استخراج نیز درنمی‌آید.

وی افزود: حال در این شرایط هی دلتان را خوش کنید که برجام را امضا کردید و PMD را به تصویب رساندید حال به فرض اینکه همه اینها راست باشد و قرار باشد از آنها برای شما آبی گرم شود باز هم آل سعود که بدون دستور آنها کاری انجام نمی‌دهد با اضافه تولید قیمت نفت را به حدی کاهش داده که در نهایت هیچ اتفاقی در زندگی مردم نخواهد افتاد.

این عضو جبهه پایداری با بیان اینکه این حرکات برای به زانو درآوردن مردم ایران در مقابل آمریکا است گفت: در شرایطی که طبق بندهای 28،‌29 و 30 برجام اتحادیه اروپا و دولت‌های عضو و آمریکا منطبق با قوانین خود باید از هرگونه سیاست با هدف تأثیرگذاری منفی و مستقیم در عادی‌سازی روابط اقتصادی با ایران خودداری کنند روز گذشته اوباما به بهانه تصویب بودجه، بندی را تصویب کرد که طبق آن مردم در 38 کشور اگر طی پنج سال گذشته به ایران سفر کرده باشند برای ورود مجدد به آمریکا باید ویزا بگیرند که این اخلال در سیاست خارجی و برخلاف برجام است، موضوعی که هر بچه‌ای می‌فهمد.

وی افزود: حالا مدام بگویید که این موضوع را برای بررسی به حقوقدانان داده‌ایم. حال اینکه از این برجام چرخ زندگی مردم نخواهد چرخید. جلوی این وضعیت را بگیرید و با تکیه به مردم و انقلابیون که شما به آنها افراطی می‌گویید، کار کشور را پیش ببرید.

انتهای پیام

کد N1073597