نتانیاهو در اندیشه برگزاری انتخابات زودهنگام در حزب لیکود

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد تا انتخابات حزب لیکود را جلو انداخته و ظرف دو ماه آتی برگزار کند. با این حال وزرای ارشد حزب حاکم سخنانی مبنی بر اینکه نتانیاهو در این باره با آنها صحبت کرده، رد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از یدیعوت آحارونوت، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت است که وی تنها در حال بررسی احتمال برگزاری زودهنگام انتخابات حزبی است.

اندکی پس از انتشار این خبر، رئیس دبیرخانه حزب لیکو گفت: بر خلاف شایعات، انتخابات برای تعیین رهبری لیکود زودتر از موعد برگزار نمی‌شود و براساس قوانین حزب شش ماه پیش از انتخابات آتی برگزار می‌شود. دولت لیکود به رهبری نتانیاهو در میانه کمپین ضد تروریسم است و با چالش‌های امنیتی، دیپلماتیک و اقتصادی روبروست. این زمان مناسبی برای تحرکات سیاسی که شرایط را سخت‌تر و بی‌ثباتی سیاسی در اسرائیل را تشدید کند، نیست.

اگر این تصمیم عملی شود، این چهارمین بار خواهد بود که نتانیاهو انتخابات حزبی را زودتر برگزار می‌کند. افراد نزدیک به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گویند که تعجیل در برگزاری انتخابات به نفع نتانیاهو است چرا که بودجه برای تثبیت حزب حاکم تصویب شده است. به گفته یکی از مشاوران نتانیاهو، وی نه تنها برای برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری بلکه برای هر احتمال دیگری آماده است.

پس از انتخابات‌ 2007 و 2011 نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات حزبی زودهنگام شد. جلو افتادن انتخابات موجب می‌شود تا تلاش‌های رقبای بالقوه برای تصدی پست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خنثی شود و در مقابل به تحکیم جایگاه نتانیاهو به عنوان نامزد پیشرو می‌انجامد.

انتهای پیام

کد N1073486