شلیک دو موشک بالستیک قاهر به سمت نیروهای متجاوز در یمن

سیاسی

انصارالله یمن اعلام کرد که صبح امروز (یکشنبه)، با استفاده از دو موشک بالستیک مقر نیروهای منصور هادی در مأرب و نیروهای عربستانی در گذرگاه مرزی الطوال را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تلوزیون المسیره، وابسته به حوثی‌ها اعلام کرد که انصارالله یمن با دو موشک بالستیک از نوع قاهر1 مقر نیروهای حامی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در منطقه صافر، واقع در استان مأرب و تجمع نیروهای عربستانی در گذرگاه مرزی الطوال را هدف قرار داد.

به گفته انصارالله این دو موشک به هدف اصابت کرده و موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها نیروی متجاوز و انهدام چند بالگرد آپاچی‌ عربستان شده است که در پایگاهی نظامی مستقر بودند. این درحالی است که منابع محلی مدعی‌اند که سامانه دفاعی عربستان این دو موشک را رهگیری کرده و مانع رسیدن آن به اهداف خود شده است.

انصارالله و ارتش یمن اخیرا بر حملات خود علیه عربستان افزوده‌اند و در این حملات از موشک‌های بالستیک جدیدی استفاده می‌کنند.

به رغم اینکه با آغاز مذاکرات صلح یمن در ژنو آتش بس در این کشور برقرار شده اما ائتلاف تحت رهبری عربستان بارها این آتش‌بس را نقض کرده در مقابل نیز ارتش یمن و کمیته‌های مردمی به ائتلاف متجاوز حمله کرده‌اند.

مذاکرات صلح یمن امروز (یکشنبه) درحالی به پایان می‌رسد که نتیجه‌ای درباره تثبیت آتش بس در یمن و برقراری آتش بس دائم نداشته است.

از سوی دیگر نیروهای هادی تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به شهر الحزم، مرکز استان الجوف انتقال داده‌اند تا عملیات اشغال صعده را آغاز کنند.

جنگ یمن که وارد دهمین ماه خود شده است تاکنون به کشته شدن 6000 غیرنظامی و زخمی شدن 28 هزار تن دیگر منجر شده است.

انتهای پیام

کد N1073315