نماینده اراک با اشاره به تشدید آلودگی هوا:

خانم ابتکار دست از سیاسی‌کاری بردارد و به وظایفش برسد

سیاسی

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به تشدید آلودگی هوا در شهرهای بزرگ، گفت: به دولت و خانم ابتکار تذکر جدی داده شود که دست از این اقدامات سیاسی بردارند و به وظایف ذاتی خود برسند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در جلسه علنی امروز مجلس و در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی، به تشدید مشکل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ از جمله اراک اشاره کرد و گفت: وزیر نیرو قول داده بود که مشکل سوخت نیروگاه شازند اراک حل شود، اما ۱۵ روز است که این پالایشگاه از سوخت مازوت استفاده می‌کند و این باعث آلودگی شده است.

وی افزود: مجلس به دولت و مسئولان و خانم ابتکار (رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست) تذکر جدی بدهد که دست از این اقدامات سیاسی برداند و به وظایف ذاتی خود برسند.

آصفری گفت: تقاضا دارم یک هیئت ویژه برای بررسی عملکرد مسئولان محیط‌زیست تشکیل دهیم و خانم ابتکار در جلسه غیرعلنی مجلس، گزارش عملکرد خود را ارائه دهد.

نماینده مردم اراک عنوان کرد: این ‌طوری نمی‌شود که تا هوای تهران خراب می‌شود، مسئولان حساس شوند.

باهنر: نباید هر سال شاهد تکرار مشکل آلودگی هوا باشیم

پس از اخطار نماینده مردم اراک، باهنر نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به وی اظهار داشت: این اخطار برای تعدادی از نمایندگان مجلس است و امروز یکی از مشکلات جدی کشور، همین مساله است.

وی خاطرنشان کرد: در برخی جاها مانند شازند اراک می‌توان با اصلاح سوخت نیروگاه، این مشکل را حل کرد اما کمیسیون کشاورزی از مسئولان دعوت کنند و برای مشکل آلودگی چاره‌اندیشی کنند تا هر سال شاهد تکرار این مسائل نباشیم.

کد N1073297