رئیس کمیسیون امنیت ملی به وزارت کشور رفت اما ثبت نام نکرد/واکنش بروجردی به مصوبه ضد ایرانی در آمریکا

انتخابات مجلس دهم,علاءالدین بروجردی,گردشگری,ایالات متحده آمریکا

علاءالدین بروجردی که دقایقی پیش در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شده بود، برخلاف انتظار خبرنگاران برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام نکرد و گفت که برای خسته نباشید به دست اندرکاران انتخابات امده است.

وی در پاسخ به این سوال خبرآنلاین که آیا قصد کاندیداتوری در مجلس را ندارید گفت: ان شالله ثبت نام خواهم کرد. من همیشه مستقل آمده ام و این دوره هم همانند دوره قبل از بروجرد کاندید خواهم شد. مردم بروجرد نمی گذارند به جای دیگری بروم. به گفته وي، سياست نظام، حضور حداکثري مردم در انتخابات است.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس در رابطه با اقدام شب گذشته امریکا و ایجاد محدودیت برای شهروندان 37 کشور دنیا برای سفر به ایران گفت: آمریکا در موضوع برجام تصور می کرد فضای بازی برای آنها در کشور ما ایجاد خواهد شد. اما بعد از نظرات صریح مقام معظم رهبری و به ویژه اظهارات ایشان درباره عدم حضور امریکا در عرصه های سیاسی و اقتصادی کشورمان، شاهد انفعال آمریکا بوديم. به همین دلیل آنها دست به این کار زدند.

وی افزود: در جلسه ای که با سناتورهای فرانسوی داشتیم آنها مایل به گسترش روابط در عرصه های اقتصادی و تجاری و ... با ايران هستند. بنابراین این اقدام آمریکا در تعارض با سیاست های کشورهای اروپای است.

وی در پاسخ به این سوال که این اقدام آمریکا در تعارض با برجام نیست؟، گفت: این اقدام تعارضاتی با برجام قرار دارد. چرا که آنها متعهد شدند محدودیتی برای ایران ایجاد نکنند. درست است که این اقدام مستقیم برای ایران محدودیت ایجاد نمی​ کند اما محدودیت برای اتباع دیگر کشورها براي رفت و آمد به ايران، در واقع محدودیت برای ایران است.

بروجردی به این سوال که این اقدام می تواند در مسیر اجرای برجام خللی ایجاد کند؟، پاسخ رد داد و گفت: برجام مسیر خود را طی می کند و سنگ اندازی های آمریکا تاثیری در روند اجرای آن نخواهد داشت. خط قرمز ما در این رابطه همان خطوطی است که رهبری تعیین کردند. یعنی بسته شدن PMD و همچنین ارسال اورانیوم که به شکل خوبی از سوی روسیه صورت گرفته است.

27214

 

 

کد N1073214