کشته شدن 70 نفر در عملیات اخیر ارتش ترکیه علیه پ.ک.ک

ارتش ترکیه اعلام کرد، هفتاد نفر مظنون به عضویت در حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در عملیات گسترده ارتش ترکیه در چهار روز گذشته در مناطق جنوب شرقی این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش ترکیه اعلام کرد هم چنین جنگنده‌های این کشور مخفیگاه‌ها و انبار اسلحه و مهمات پ.ک.ک در نزدیکی مرز با شمال عراق را مورد هدف قرار داده‌اند.

بنا بر اعلام رسانه‌های محلی، ارتش ترکیه نزدیک به 10 هزار سرباز خود را در معیت تانکها برای مقابله با حامیان پ.ک.ک به جنوب شرقی این کشور فرستاده است.

این عملیات در شهرهای جیزره و سیلوپی در استان شرناک و هم چنین در دیاربکر، بزرگ‌ترین شهر کردنشین ترکیه از روز چهارشنبه آغاز شد.

ژنرال خلوصی آکار، رییس ارتش ترکیه از استان شرناک برای دریافت گزارش‌ها از فرماندهان مستقر در این محل بازدید کرد.

ارتش ترکیه اعلام کرد، دو مدرسه که توسط نیروهای پ.ک.ک به عنوان مخفیگاه استفاده می‌شد، طی این عملیات در اختیار ارتش قرار گرفت.

این عملیات در طول پنج ماه گذشته موج جدیدی از درگیری‌ها میان ارتش ترکیه و نیروهای پ.ک.ک بوده است.

در حالیکه که تحلیلگران خواستار از سرگیری مذاکرات صلح میان دو طرف بوده، مسئولان ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری این کشور اعلام کردند که به دنبال ریشه کن کردن پ.ک.ک هستند.

هم چنین وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که ارتش توانسته 2240 قبضه سلاح، 10 تن مواد منفجره و 10 هزار کوکتل مولوتف را از دست شبه نظامیان خارج کرده و توقیف کند.

بر اساس تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری آناتولی، سربازان کاملا مسلح با پشتیبانی تانکها با تجسس خانه‌های شهرهای مورد هدف، به دنبال شناسایی شبه نظامیان هستند.

با این حال، صلاح‌الدین دمیرتاش، رییس حزب دموکراتیک خلق‌ها با اشاره به اعزام 10 هزار سرباز و شش ژنرال در عملیات اخیر به جنوب شرقی ترکیه، از این اقدام دولتمردان ترکیه انتقاد کرد.

شهر جیزره نزدیک به 100 هزار نفر و سیلوپی بیش از 80 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام

کد N1073057