اتحادیه آفریقا ۵ هزار نیرو به بروندی اعزام می کند

سیاسی

اتحادیه آفریقا امروز در بیانیه ای از اعزام ۵ هزار نیرو به بروندی در راستای کمک به جلوگیری از گسترش ناآرامی ها در این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین هوا، اتحادیه آفریقا امروز با انتشار بیانیه ای از اعزام نیروهای خود به بروندی خبر داد.

خبرگزاری شین هوا در این باره اعلام کرد که بر اساس تصمیم توسط شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا قرار است ۵ هزار نیرو از سوی این اتحادیه به بروندی اعزام شود.

در بیانیه صادره توسط اتحادیه آفریقا هدف از اعزام نیروهای مذکور به بروندی اجرای اقدامات پیش گیرانه از گسترش ناآرامی ها در این کشور خواهد بود.

همچنین در بیانیه اتحادیه آفریقا، مدت حضور این نیروها در بروندی دست کم ۶ ماه اعلام شده که ممکن است در صورت لزوم تمدید نیز شود.

این در حالی است که «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد ۲۵ آذر ماه سال جاری در یک کنفرانس خبری در نیویورک با طرح درخواست مذاکرات فوری درباره جنگ داخلی در بروندی گفته بود که این سازمان فعلا از اعزام نیروهای صلح بان سازمان ملل به این کشور صرف نظر کرده است و تا برقراری صلح در این کشور هیچ نیرویی به این کشور نخواهد فرستاد.

بعد از اعلام ابقای «پیر کورونزیزا» رئیس جمهور بروندی برای سومین دوره پیاپی، مخالفان وی به این اقدام اعتراض کردند که این امر به بروز خشونت هایی در این کشور آفریقایی منجر شد. مخالفان می گویند رئیس جمهور وضعیت دیکتاتوری در کشور ایجاد کرده است.

کد N1072706