محمد رعد:

با مشارکت لبنان در ائتلاف سعودی ها قاطعانه مخالف هستیم

سیاسی

«محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفا به مقاومت» در پارلمان لبنان با پیوستن کشورش به ائتلاف به اصطلاح ضدتروریسم سعودی قاطعانه اعلام مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه المنار، «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفا به مقاومت» در پارلمان لبنان ضمن اعلام مخالفت قاطع با مشارکت کشورش در ائتلاف مشکوک سعودی ها، مشارکت در این ائتلاف را خطری برای ثبات، یکپارچگی و امنیت لبنان برشمرد چرا که این ائتلاف لبنان و شرکت های عضو ائتلاف مذکور را به سمت نامعلومی هدایت می کند.

وی با طرح این سوال که ائتلاف سعودی با چه تروریسمی می خواهد مقابله کند؟ گفت: گروه های تروریستی که آنها از آن سخن می گویند از سوی اغلب کشورهای خلیج فارس و برخی از گروه های سیاسی مرتبط با آنها در لبنان مورد حمایت قرار می گیرند.

«محمد رعد» تصریح کرد: ما به مرحله ای رسیده ایم که معادلات قدرت تغییر یافته و ابتکار عمل در دست مردم و دولت سوریه است و در این لحظه ناگهان توسط کشوری که ۹ ماه پیش از این ایجاد ائتلاف عربی برای مقابله با مردم یمن را اعلام کرده بود تشکیل ائتلاف اسلامی ضدتروریسم مطرح می شود.

رئیس فراکسیون «وفا به مقاومت» در پارلمان لبنان افزود: تشکیل ائتلاف سعودی پس از انتقاد کشورهای غربی از نادیده گرفتن منبع تروریست ها که در مدارس مذهبی مورد حمایت سعودی ها پرورش می یابند و در لحظه ای مطرح شد که شاهد شکست متجاوزان به مردم یمن بودیم.

رعد با هشدار نسبت به کسانی که این ائتلاف را پدید آورده اند گفت: اگر آنها مقاومت را تروریسم می دانند و خواهان ائتلاف علیه آن هستند باید مراقب خشم ما باشند و اگر منظور از تشکیل این ائتلاف خوب جلوه داده چهره خود و تبری جستن از حمایت گروهای تروریستی و تکفیری است اینها نیز به مقصود خود نمی رسند چرا که چهره آنها سیاه ترین و منفورترین چهره ای است که حال و آیندگان یاد خواهند کرد.

وی همچنین با بیان اینکه حامیان تروریسم حق ندارند درخصوص مقابله با تروریسم سخن گویند، تاکید کرد: ما حق داریم به انگیزه ها و مقاصد این ائتلاف شک زیادی داشته باشیم چرا که برخی از اعضای این ائتلاف در کشورشان سفارت رژیم صهیونیستی را باز کرده اند و با این رژیم به صورت آشکار و پنهان رابطه دارند و برخی نیز در حال حاضر مشغول امضای توافقنامه عادی سازی روابط  با آن هستند. چنین کشورهایی می خواهند با تروریسم مبارزه نمایند در حالی که رژیم غاصب اسرائیلی منفورترین نمونه تروریسم در جهان است.

کد N1072603