۰

فیصل مقداد: هر گونه ائتلاف بر مبنای طایفه‌گرایی را نمی‌پذیریم

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون وزیر خارجه سوریه با تاکید بر مخالفت این کشور با شرکت در هرگونه ائتلاف دارای ویژگی طایفه گرایی یا مذهبی به بهانه مبارزه با تروریسم گفت: هیچ تفاوتی میان اقدامات داعش و دولت عربستان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در گفتگو با خبرگزاری نووستی روسیه با اشاره به اینکه تروریسم هیچ دین و مذهبی ندارد،‌ تاکید کرد: میان اقدامات گروه تروریستی داعش و اقدامات حاکمیت عربستان که پشت تامین مالی و تجهیز داعش به اسلحه ایستاده و از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند، تفاوتی وجود ندارد و به همین دلیل عربستان نمی‌تواند در نبرد علیه تروریسم حضور داشته باشد.

مقداد اظهار داشت: نشستی که دولت عربستان تحت عنوان نشست مخالفان سوریه تشکیل داده علاوه بر گروه‌های تروریستی، اشخاصی حضور داشتند که نمایندگان گروه‌های مخالفان نبودند.

معاون وزیر خارجه سوریه افزود: تنها با این تروریست‌ها می‌توان در میادین نبرد دیدار کرد و ما اکنون در حال گفتگو با نیروهای مخالف واقعی هستیم که از نفوذ بسیاری برخوردارند و فکر نمی‌کنم که عربستان برای برگزاری این دیدار شایستگی داشته باشد زیرا علنا از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.

وی تاکید کرد: اگر ارتش آزاد توان تغییر خود و همکاری با نیروهایی را که در نبرد با تروریسم هستند، داشته باشد، این مساله باید آشکارا بوده و ارتش آزاد از هدف قرار دادن غیرنظامیان و اشخاص بی‌گناه و نیز تخریب شهرها دست برداشته و افراد ربوده‌شده را بازگرداند.

مقداد با اشاره به اینکه حمایت روسیه از سوریه تاکنون وضعیت را در این کشور تغییر داده و در پیروزی‌هایی که ارتش سوریه کسب کرده، سهیم بوده است، اعلام کرد: سوریه از هر اقدام روسیه در چارچوب مبارزه با تروریسم استقبال می‌کند.

وی افزود: سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم با ایران نیز همکاری دارد و مشاوران نظامی ایران در این زمینه به ارتش سوریه کمک می‌کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.