حضور روانچی در نشست اقتصادی اتاق بازرگانی اسلوونی

مجيد تخت روانچي

در نشست مشترک اقتصادی با حضور معاون وزیر امور خارجه کشورمان و تنی چند از مدیران و نمایندگان شرکت‌های تجاری و اقتصادی و بانکهای اسلوونی، راه های توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن حضور در محل اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی و ملاقات با سامو خریبار میلیچ مدیر کل آن اتاق، در نشست مشترک اقتصادی شرکت کرد و در حضور مدیران و نمایندگان شرکت های اقتصادی اسلوونی، سخنرانی کرد.

روانچی تصریح کرد: ایران و اسلوونی می‌توانند در حوزه‌های انرژی، نفت و گاز، ساخت و ساز و حمل و نقل، معدن، کشاورزی، صنایع فولاد و داروسازی با یکدیگر همکاری کنند.

وی انعقاد قراردادهایی در حوزه‌های انرژی، پتروشیمی، داروسازی، صنایع فولاد، کشاورزی و صنایع خودروسازی با طرف های ایرانی را حائز اهمیت خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این حوزه‌ها از مشارکت و همکاری و سرمایه گذاری استقبال می کند و لذا فرصت‌های لازم جهت حضور شرکت‌های اسلوونیایی در این زمینه‌ها فراهم است.

روانچی در کنار افزایش صادرات و واردات بین دو کشور، بر اهمیت سرمایه‌گذاری متقابل دو کشور تأکید کرد و افزود: اسلوونی فرصت‌هایی را در همکاری در حوزه فناوری نوین می‌بیند، در حالی که موقعیت ژئواستراتژیک ایران، همکاری در حوزه نفت و گاز و بهره بردن از مسیرهای حمل و نقل را به دیگر کشورهای منطقه نیز میسر می‌کند.

وی با اشاره به وجود برخی کشورهای ناپایدار در منطقه اطراف ایران، ثبات و پایداری مثال زدنی در کشورمان را خاطرنشان ساخت و اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران از حضور شرکت‌های اسلوونیایی مخصوصاً در حوزه مناطق آزاد تجاری که شرکتها از مزایایی نیز برخوردارند استقبال می‌کند.

انتهای پیام

کد N1072275