۰

حضور روانچی در نشست اقتصادی اتاق بازرگانی اسلوونی

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجيد تخت روانچي

در نشست مشترک اقتصادی با حضور معاون وزیر امور خارجه کشورمان و تنی چند از مدیران و نمایندگان شرکت‌های تجاری و اقتصادی و بانکهای اسلوونی، راه های توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان، ضمن حضور در محل اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی و ملاقات با سامو خریبار میلیچ مدیر کل آن اتاق، در نشست مشترک اقتصادی شرکت کرد و در حضور مدیران و نمایندگان شرکت های اقتصادی اسلوونی، سخنرانی کرد.

روانچی تصریح کرد: ایران و اسلوونی می‌توانند در حوزه‌های انرژی، نفت و گاز، ساخت و ساز و حمل و نقل، معدن، کشاورزی، صنایع فولاد و داروسازی با یکدیگر همکاری کنند.

وی انعقاد قراردادهایی در حوزه‌های انرژی، پتروشیمی، داروسازی، صنایع فولاد، کشاورزی و صنایع خودروسازی با طرف های ایرانی را حائز اهمیت خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این حوزه‌ها از مشارکت و همکاری و سرمایه گذاری استقبال می کند و لذا فرصت‌های لازم جهت حضور شرکت‌های اسلوونیایی در این زمینه‌ها فراهم است.

روانچی در کنار افزایش صادرات و واردات بین دو کشور، بر اهمیت سرمایه‌گذاری متقابل دو کشور تأکید کرد و افزود: اسلوونی فرصت‌هایی را در همکاری در حوزه فناوری نوین می‌بیند، در حالی که موقعیت ژئواستراتژیک ایران، همکاری در حوزه نفت و گاز و بهره بردن از مسیرهای حمل و نقل را به دیگر کشورهای منطقه نیز میسر می‌کند.

وی با اشاره به وجود برخی کشورهای ناپایدار در منطقه اطراف ایران، ثبات و پایداری مثال زدنی در کشورمان را خاطرنشان ساخت و اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران از حضور شرکت‌های اسلوونیایی مخصوصاً در حوزه مناطق آزاد تجاری که شرکتها از مزایایی نیز برخوردارند استقبال می‌کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.