کامرون از احتمال برگزاری همه‌پرسی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا در ژوئن آینده خبر داد

انگليس

نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: رفراندوم مربوط به تصمیم‌گیری درباره تداوم عضویت این کشور در اتحادیه اروپا احتمالا در ماه ژوئن آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه کریستین ساینس مانیتور، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت، دوران بی‌اطمینانی برای انگلیس و اتحادیه اروپا ممکن است در ماه ژوئن آینده به پایان برسد. کامرون با اعلام این که مسیری برای رسیدن به توافق میان انگلیس و اتحادیه اروپا به وجود آمده، خاطرنشان کرد که نسبت به یک نشست برنامه‌ریزی شده برای ماه فوریه که در آن قرار است به درخواست‌های انگلیس در راستای تغییر روابط این کشور با اتحادیه اروپا رسیدگی شود، خوشبین است.

نخست وزیر انگلیس روز جمعه به خبرنگاران اظهار کرد: من معتقدم که سال 2016 سالی خواهد بود که ما در آن دستاوردی حقیقتا حیاتی خواهیم داشت که اساسا روابط انگلیس با اتحادیه اروپا را تغییر داده و نهایتا به نگرانی‌های مردم انگلیس درباره عضویت ما در این اتحادیه پاسخ خواهد داد.

وی افزود: بعد از این اتفاق این دیگر به عهده مردم انگلیس خواهد بود که تصمیم بگیرند آیا ما در اتحادیه اروپا بمانیم یا نمانیم.

یکی از مناقشه برانگیزترین تقاضاهای دیوید کامرون از اتحادیه اروپا این بوده که شهروندان دیگر کشورهای اتحادیه اروپا نباید تا زمانی که دست کم چهار سال در انگلیس زندگی نکرده‌اند واجد شرایط دریافت تسهیلات کار، مسکن و رفاه کودکان باشند.

کامرون چندی پیش در نامه‌ای به اتحادیه اروپا اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را اعلام کرد و گفت که نمی‌خواهد کشورهای منطقه یورو در مورد منطقه مالی لندن تبعیض قائل شوند و باید جایگاه لندن به عنوان مرکز مالی پیشروی اروپا حفظ شود.

وی گفت که همچنین انگلیس نباید مجبور به اعطای وام به دیگر کشورهای دچار مشکل شده در منطقه یورو شود و باید اتحادیه اروپا به عنوان یک منطقه چند ارزی به رسمیت شناخته شده و به کشورهایی که عضو منطقه یورو نیستند نظیر انگلیس حمایت بیشتری داده شود.

نخست وزیر انگلیس خاطرنشان کرد: همچنان باید کارهای زیادی انجام شود اما راهی برای رسیدن به توافق وجود دارد. حمایت گسترده‌ای از مساله یافتن تغییرات لازم به منظور حفظ انگلیس در اتحادیه اروپا به وجود آمده است.

انتهای پیام

کد N1072217