تظاهرات صدها عراقی در حمایت از شیخ زکزاکی

صدها تن از مردم شهرستان الخالص در استان دیالی برای حمایت از رهبر شیعیان نیجریه و محکوم کردن اقدامات نیروهای امنیتی نیجریه که ریختن خون مسلمانان را مباح می‌شمارند، تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه المسلة، محمد حمدانی، نائب رئیس شورای دیالی از جریان صدر در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: صدها تن از مردم شهرستان الخالص 15 کیلومتری شمال بعقوبه از نژادها و طائفه‌های مختلف در تظاهرات مسالمت آمیزی در مرکز این شهرستان شرکت کردند تا حمایت خود را از شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان آفریقایی اعلام کنند و اقدامات نیروهای امنیتی در نیجریه را که ریختن خون مسلمانان را مباح می‌شمارند، محکوم کنند.

حمدانی گفت: تظاهرکنندگان در این تظاهرات عکس‌هایی از شیخ زکزاکی در دست داشتند و از جامعه بین‌الملل خواستند تا برای پایان دادن به کشتار دسته جمعی شنیعی که در نیجریه علیه محبان اهل بیت علیهم السلام رخ می‌دهد مداخله کنند.

پیشتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق خواهان برگزاری تظاهرات گسترده پس از نماز جمعه شد.

رسانه‌ها پیشتر گزارش دادند که ارتش نیجریه به خانه شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی در نیجریه یورش برد و پس از کشتن همسر و پسرش و بیش از 300 عضو جنبش اسلامی وی را بازداشت کرد.

انتهای پیام

کد N1071865