تمرینات نظامی مصر و اردن برای مقابله با تهدیدهای تروریستی

اردن,مصر

نیروهای مسلح اردن و مصر، تمرین‌های مشترکی را در چارچوب طرح تقویت‌ همکاری نظامی میان دو طرف آغاز کردند که هدف از این تمرینات آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدید تروریستی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ازم نیوز، محمد سمیر، سخنگوی نیروهای مسلح مصر تصریح کرد: نیروهایی از یگان‌های "صاعقه مصر" و نیروهای ویژه اردن در آموزش‌های مشترک "مانع 2015" که در مصر به مدت چند روز برگزار می‌شود، مشارکت دارند.

وی تصریح کرد: این تمرینات شامل اقداماتی برای آمادگی در مقابله با تروریسم و آزادسازی گروگان‌ها و یورش به هواپیماهای ربوده شده جهت آزادسازی گروگان‌ها و برخورد با حملات مختلف است. این تمرینات همچنین شامل مهارت‌های ویژه برای درگیری‌های آزاد و دفاع فردی و فنون نبرد و برخورد با بمب‌های کارگذاشته شده و دیگر تمرین‌ها می‌شود.

سمیر تاکید کرد که این تمرین‌ها در چارچوب طرح رزمایش‌های مشترک نیروهای مسلح و تقویت‌ وجوه شراکت و همکاری نظامی میان مصر و اردن صورت می‌گیرد.

تمارین نظامی مشترک میان مصر و اردن سومین تمرین‌ها از این دست است که نیروهای مسلح مصر اجرا می‌کنند.

نیروهای مسلح مصر و بحرین نیز در سوم دسامبر جاری به آموزش‌های نظامی مشترک در مصر که چند روز طول کشید، پایان دادند.

همچنین یگان‌هایی از نیروهای هوایی و دریایی مصر در تمرین مشترک "میدوزا 2015" در هفتم دسامبر جاری با نیروهای یونانی در یونان مشارکت کردند.

انتهای پیام

کد N1071854