در جمع خبرنگاران

ولایتی: اسد خط قرمز ایران است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران دولت کنونی بشار اسد را دولتی مقاوم می‌داند که به خط مقاومت و مردم این کشور وفادار است و در همین راستا نیز مورد حمایت ما قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی ایسنا، علی اکبر ولایتی پس از سخنرانی در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنان پاسخ گفت.

وی در رابطه با تصویب قطعنامه سازمان ملل در رابطه با قطع کمک به داعش گفت: این کار بسیار دیر انجام شد و ما تا امروز شاهد جنایات متعدد و خرابی‌های بسیاری هستیم که داعش در عراق و سوریه به وجود آورد.

ولایتی با اشاره به اعتراف هیلاری کلینتون در کتاب خاطرات خود مبنی بر به وجود آمدن داعش توسط آمریکا گفت: امروز همه دنیا از این جنایت آنها با خبر شده‌اند و می‌دانند که داعش از سوی غرب پشتیبانی و حمایت شده است. از نظر من این کشورها باید جنایتکار جنگی شناخته شده و مورد محاکمه قرار بگیرند.

ولایتی با تاکید بر این که امروز تاریخ انقضای داعش به سر آمده است، افزود: امروز همه می‌دانند که داعش شکست خورده است. با این حال غربی‌ها در عرصه‌ی بین‌المللی به همراه همکاران منطقه‌ای خود باید پاسخگوی جنایت‌هایی که این گروه انجام داده‌اند باشند و در مجامع بین‌المللی و دادگاههای بین‌المللی نیز به این سوالات پاسخ بدهند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع در رابطه با تاکیدهایش مبنی بر این که بشار اسد خط قرمز ایران است، تاکید کرد: بشار اسد و دولت سوریه خط قرمز ایران هستند و ظرف 5 سال گذشته آنها مقابل تروریست‌ها ایستادگی کردند. دولت سوریه در مقابل همه محدودیت‌ها و مشکلات ایستادگی کرده است و مردم سوریه هیچ گاه فردی را نمی‌توانند پیدا کنند که به اندازه بشار اسد به آنها وفادار باشد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دولت فعلی سوریه را دولتی مقاوم می‌داند گفت: بشار اسد به خط مقاومت و مردم سوریه وفادار است بنابراین هیچ کس حق ندارد خارج از مرزهای این کشور برای مردم سوریه تعیین تکلیف کند.

ولایتی همچنین در رابطه با تحولات اخیر در نیجریه نیز این تحولات را بیداری مسلمانان نیجریه خواند و تاکید کرد: جاذبه بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران باعث چنین بیداری شده است و موجب شده ظرف چندین سال میلیون‌ها نفر از مردم نیجریه راه امام و رهبری را پیش بگیرند. ولی عوامل بیگانه در ارتش نیجریه به شیعیان و تظاهرات آنها حمله کردند.

وی ادامه داد: مظلومیت مردم نیجریه باعث می‌شود که در سالهای آینده تظاهرات مردم در روز اربعین به مراتب گسترده‌تر باشد .

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع خواستار اتمام محاصره علامه زکزاکی شد و گفت: اینع لامه بزرگ باید آزاد شده و مورد احترام قرار بگیرد. همچنین جنایتکاران نیز باید از سوی دولت محاکمه شوند.

انتهای پیام

کد N1071794