انفجار در مقر سازمان اطلاعات لیبی/ درخواست واشنگتن برای حمایت از دولت وحدت ملی

لیبی

منابع لیبیایی از وقوع انفجار مهیب در مقر سازمان اطلاعات این کشور در شهر "صبراته" خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المحیط، به گفته منابع محلی در شهر صبراته لیبی، واقع در غرب این کشور در پی این حمله که مقر سازمان اطلاعات در این شهر را هدف قرار داده بود تعدادی زخمی شدند و آسیب‌هایی به این ساختمان وارد شد.

همچنین خمپاره‌هایی به دروازه شرقی شهر صبراته شلیک شد که تلفات جانی نداشت.

در همین حال، فایز السراج، نخست وزیر مکلف لیبی ابراز امیدواری کرد که امضای توافق سیاسی میان طرف‌های لیبیایی مورد حمایت طرف‌های محلی و بین المللی قرار بگیرد.

وی از مردم لیبی خواست تا به روند صلح بپیوندند.

وی گفت: دولت پس از انجام اقدامات لازم به طرابلس باز خواهد گشت و دولت وی که قرار است پس از یک ماه ماموریت های خود را برعهده بگیرد با مشکلاتی از جمله امنیتی و اقتصادی مواجه خواهد شد.

از سوی دیگر، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از طرف‌های لیبیایی که توافق نامه صلح را امضا کردند قدردانی کرد و از تمامی لیبیایی‌ها خواست تا به نقش خود در روند انتقال سیاسی و حمایت از توافق نامه نهایی و دولت وحدت ملی عمل کنند.

مارتین کوپلر، فرستاده سازمان ملل به لیبی نیز از خشونت‌های شهر "اجدابیا" ابراز نگرانی کرده و خواهان احترام به اصول انسانی بین المللی درباره مبارزه با تروریسم شد.

وی از تمامی لیبیایی‌ها خواست در این مرحله تاریخی از پویایی اوضاع استفاده کنند.

گروه‌های لیبیایی پس از چند دور مذاکره با هدف پایان دادن به بحران سیاسی و امنیتی در کشور روز اخیرا در مراکش توافق نامه سیاسی را امضا کردند.

انتهای پیام

کد N1071754